YURTKUR BORÇ SORGULAMA


YURTKUR, Devletin üniversitede öğrenim gören öğrencilerin eğitim hayatlarını kolaylaştırmak adına oluşturduğu bir kurumdur. Bu kurum aracılığı ile öğrencilerin maddi ve barınma ihtiyaçları karşılanmaktadır. Özellikle maddi ihtiyaç hemen hemen tüm öğrencilere sunulabildiği gibi yurt ihtiyaçlarında kapasitenin alabildiği kadar öğrenci alınmaktadır.
YURTKUR’dan kredi nasıl alınır?
Üniversiteye başvuru sırasında YURTKUR’dan öğrenim ve katkı kredisi almak isteyen kişiler başvuru formundaki gerekli alanları doldurmalıdır. Ardından başvuru kurum tarafından değerlendirilerek neticelendirilir. Bu kredileri almaya hak kazanan kişi üniversiteye başladığı takdirde bu maddi desteği almaktadır.
YURTKUR kredisi geri ödenir mi?
YURTKUR’un sunduğu öğrenim ve katkı kredisi geri ödemeli şekilde verilmektedir. Okulunu bitiren öğrencilerden belli bir sistem dahilinde bu krediler geri alınmaktadır. Aylık olarak ödenen krediler yine aylık cüzi miktarlarla geri alınmaktadır. Öğrenim kredisi her ay öğrencilere verilirken katkı kredisi dönem kayıt yenilemelerde kayıt ücreti olarak öğrencilere verilmektedir.
YURTKUR borç sorgulama nasıl yapılır?
YURTKUR’un bu imkanlarından yararlanan kişi, aldığı maddi yardım ile ilgili detaylı bilgiyi online olarak YURTKUR’un sitesinden ya da E-Devlet üzerinden öğrenebilmektedir. Borç durumunuzu öğrenmek için hangi sistemden giriş yaptıysanız T.C. kimlik numaranızı yazmanız yeterli olacaktır. Bu sorgunun ardından kredi durumunuzu, ne kadar kredi aldığınızı, nasıl ve ne zaman geri ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.
E-DEVLET ÜZERİNDEN YURTKUR BORÇ SORGULAMA İÇİN
YURTKUR SİSTEMİ ÜZERİNDEN YURTKUR BORÇ SORGULAMA İÇİN


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*