SSK SORGULAMA


Türkiye’de Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan sigorta hizmetinde kişilerin emeklilik ve çalıştığı süre boyunca pek çok sosyal güvenceye sahip olabilmesi mümkün olmaktadır. Aynı zamanda kişilerin sigortalı bir şekilde çalıştırılması da zorunludur.

Online SSK Hizmetleri

Hizmetlerden yararlanmak isteyenlerin bu konuda online olarak işlem yapması gerekmektedir. Hizmetlerde kişilerin sigorta ile ilgili tüm detayları kayıt altına alındığından dolayı ilerleyen dönemlerde sigortalı ile ilgili sorgulama yapmak ve sigorta ile ilgili merak edilen tüm detayları öğrenmek de oldukça kolaydır. Bu açıdan sunulan hizmetler dahilinde sizler de SSK sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden yapabilirsiniz.

SSK Sorgulama Nasıl Yapılır?

SSK sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi adına e devlet üzerinden SGK aracılığıyla hizmetler kullanıma sunulmuş durumdadır. Bu bakımdan kişilerin SSK sorgulama işlemlerinde e devlet hizmetlerini kullanması gerekmektedir. E devlet aracılığıyla yapılan işlemlerde resmi ve güncel bilgilere erişim sağlanabildiğinden dolayı sigortası bulunan tüm kişiler online olarak sorgulama yapabilir ve sigorta bilgilerini öğrenebilir.

SSK Sorgulamada Ne Gerekir?

SSK sorgulama işlemleri sırasında kişilerin aynı zamanda e devlet üyeliğinin de bulunması gerekmektedir. E devlet üyeliği olan kişiler üyelik bilgileri ile sisteme giriş yaptıktan sonra üyeliği ait kişinin sigorta detaylarına erişim sağlanabilmekte ve sigorta ile ilgili tüm detaylar görüntülenebilmektedir. SSK sorgulama işlemleri her ne kadar ücretsiz bir şekilde gerçekleştiren kişilerin e devlet üyeliğinin olması zorunludur. Bu nedenle SSK sorgulama yapmak fakat e devlet üyeliğine sahip olmayan kişilerin öncelikli olarak e devlet üyeliği alması gerekmektedir. Üyelik aldıktan sonra ise istenildiği zaman sisteme giriş yapılarak sigorta sorgulaması yapılabilmektedir. Bu bakımdan belirtilen işlemlerin yapılması kolay bir şekilde bilgi alınmasını sağlayacaktır.

Capture 2016-06-00 at 11.12.31

Siz de sorgulama yaparak bu imkanlardan yararlanabilir ve merak ettiğiniz için onlardan sigorta bilgilerini öğrenebilirsiniz. SSK sorgulama işlemleri aynı zamanda mobil olarak da yapılabilmektedir. Bu bakımdan kişiler mobil uygulamaları cihazlarına indirdikten sonra SSK sorgulama ile aynı bilgilere erişim sağlayabilir ve bilgi alabilir. https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu üzerinden e devlet aracılığı ile sorgulama yapabilir ve bilgi alabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*