SSK HİZMET DÖKÜMÜ ALMA


SSK sigortası bulunan kişilerin sigorta ile ilgili bilgi almak amacıyla yapması gereken öncelikli işlem SSK hizmet dökümü almaktır.

SSK Hizmet Dökümünde Ne Var?

SSK hizmet dökümü sigortalının sigorta açılış tarihi itibariyle sigortası üzerinden yapılan tüm işlemlerin kayıt edildiği bir dökümdür ve bu bakımdan sigorta ile ilgili öğrenilmek istenen bilgilerde hizmet dökümünün alınması yeterlidir.

SSK hizmet dökümü alındığında pek çok bilgiye erişim sağlanmaktadır. Öncelikli olarak sigortanın açılış tarihi, kişinin işten giriş ve çıkış tarihleri, ödeme yapılan aylar ve prim miktarları SSK hizmet dökümü üzerinden öğrenilmektedir. Aşağıda yer alan resimde örnek bir SSK hizmet dökümü yer almaktadır;

hizmet

Örnek hizmet dökümünde de göreceğiniz üzere kişinin sigorta primleri ile ilgili aylık olarak tüm detaylar görüntülenmektedir. Prim ödemesinin yapıldığı kurumda kurum numarası üzerinden belirtildiğinden dolayı kişilerin kolay bir şekilde sigorta ile ilgili incelemeler yapabilmesi ve ihtiyaçlarını karşılayabilmesi mümkün olmaktadır.

SSK Hizmet Dökümü Hangi Siteden Alınır?

SSK hizmet dökümü alma işlemlerinde kişilerin e devlet sistemini kullanması gerekmektedir. E devlet üzerinden sunulan hizmetler sayesinde kolay bir şekilde bilgi alınabilmesi ve ihtiyaçların karşılanabilmesi söz konusudur. Üstelik ücretsiz bir şekilde sunulan hizmetler sayesinde kişilerin herhangi bir ödeme yapmadan güncel sigorta bilgileri öğrenebilmesi sağlanmaktadır.

Capture 2016-06-00 at 11.12.31

SSK hizmet dökümü almak isteyenlerin paylaşılan bağlantıyı kullanılması yeterlidir. Bağlantı aracılığıyla e devlet üzerinden hizmetlere erişim sağlanabilir ve bilgi alınabilir. Bu bakımdan ihtiyaçlarımızı gidermek amacıyla sizler de bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bağlantı üzerinden e devlet sistemine giriş yaptığınızda ise resimde görülen hizmet ekranı açılacaktır. Bu hizmet ekranı aracılığıyla kolay bir şekilde bilgi alabilmeniz mümkündür. Belirtildiği gibi e devlet üyeliği konusunda da gerekli işlemleri yapmanız gerekmekte ve sonrasında https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu bağlantısını kullanmanız yeterli olmaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*