Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmet Dökümü – SGK Hizmet Dökümü


Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmet Dökümü – SGK Hizmet Dökümü
İşe yeni başladınız, işvereniniz sigortalılık sürecinizi başlattığını söyledi ya da uzun yıllardır aynı iş yerinde çalışmaktasınız işvereniniz sigorta primlerinizi düzgün ödediğini söylüyor. İşte artık işvereninizin sigorta primlerinizi zamanında, kesintisiz ve doğru şekilde Sosyal Güvenlik Kurumuna ödeyip ödemediğini çok kolay bir şekilde takip edebilmeniz mümkün. İnternetin bu kadar yaygınlaşmadığı yıllarda hizmet dökümü alabilmek için Sosyal Güvenlik Kurumunda oluşan uzun kuyruklarda beklemek gerekirken, bugün ise kullanımı her geçen gün daha da yayılan internet sayesinde e – devlet ya da Sosyal Güvenlik Kurumunun resmi internet sitesinden Sgk hizmet dökümü alabilme imkanına sahipsizniz.

E – devletten Sgk hizmet dökümü alabilmek  P.T.T. şubesine nüfus cüzdanınız ile başvurmak.P.T.T’den 1 TL karşılığında alacağınız şifreniz ile www.turkiye.gov.tr internet adresine girerek, Sgk hizmet dökümü alabilirsiniz. SGK hizmet dökümü sorgulaması, sosyal güvenlik kurumuna bugüne kadar ödenmiş toplam primlerin tutarı, ne kadar süre ile ödendiği eğer birden çok işyerinde çalışmış iseniz hangi işverenin prim ödeme gün sayısına ve ödediği prim miktarına kadar tüm bilgileri içeren hizmet dökümünüzü alma imkanınız bulunmaktadır.

İşvereniniz düzenli olarak sigorta primlerinizi sosyal güvenlik kurumuna ödüyor mu, bugüne kadar çalıştığınız yerlerde işverenleriniz ne kadar prim ödenmiş, emekliliğime kaç prim günü kalmış, ne zaman emekli olabilirim gibi sorularınızın yanıtlarını, ister Emekli Sandığına tabii çalışan olun ister Sigortalı isterseniz de Bağkurlu olun sosyal güvenlik kurumunun resmi internet sitesinde bulabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu Sgk hizmet dökümü hizmetini 2011 yılının sonlarında internet sitesinden şifresiz olarak nüfus bilgileri ile öğrenilebilir şekilde vatandaşların kullanımına açtı.

https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu üzerinden sorgulama yapılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*