SİGORTA SORGULAMA


Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sağlanan sigorta hizmetlerinde kişilerin güvence bir şekilde çalışabilmesi ve çalışma sürelerinin sunulduğundan emekliye ayrılabilmesi mümkün olabilmektedir. Bu bakımdan kişilerin sigorta konusunda dikkatli olması gerekmektedir. Çalışılan sürelerin sigortaları prim ödemesi ile ödenmesi gerekmektedir. Bu tür durumlar hakkında bilgi almak isteyen kişilerin e devlet üzerinden sigortalama sigorta sorgulama yapması yeterli olacaktır.

E Devlet Sigorta

E devlet aracılığıyla sunulan sosyal güvenlik hizmetleri sayesinde kişilerin sigorta ile ilgili merak ettiği tüm detayların öğrenilmesi mümkündür ve bu bakımdan kişilerin kolay bir şekilde işlem yapabilmesi sağlanmaktadır. Sigorta sorgulama olarak adlandırılan hizmetler sayesinde 4A, 4B ve 4C önemli olmaksızın tüm sigorta türleri için sorgulama yapabilmektedir. E devlet aracılığıyla sonra sigorta hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişilerin bu konuda dikkat etmesi gereken en önemli kişilerin sigorta sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi adına e devlet üyeliğinin olmasıdır. E devlet üyeliği üzerinden yapılan sorgulama işlemleri ile birlikte kolay bir şekilde bilgi almak ve aynı zamanda sigorta takibi yapmak mümkün olacaktır.

Kişilerin bu konuda mutlaka e devlet üyeliğine sahip olması zorunlu olacağından dolayı ilk defa sigorta sorgulama yapmak isteyen kişilerin üyelik işlemlerini yapması yeterli olacaktır. Güvenlik işlemleri için çok farklı seçenek için olduğu gibi kişilerin PTT’ye giderek ücretli olarak satılan şifresin satın alabilmesi ile TC kimlik numarası ile birlikte sisteme giriş yapabilmesi mümkün olmaktadır. Bu seçenekler sayesinde tüm vatandaşların hizmetlerden yararlanabilmesi mümkün duruma getirilmiştir. Sizler de bu hizmetlerden yararlanarak kolay bir şekilde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşanmaması adına kişilerin üyelik konusundaki detaylara dikkat etmesi yeterli olacaktır.

Capture 2016-07-06 at 21.44.19

Resimde görülen hizmet ekranı sigorta sorgulama işlemlerinin yapılması için kullanılan hizmet ekranlarından birisine aittir ve ilgili hizmet ekranına ulaşmak isteyenlerin https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu bağlantısını kullanması yeterli olacak.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*