SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) Prim Ödeme Sürelerini Uzattı


SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) Prim Ödeme Sürelerini Uzattı

Sosyal güvenlik kurumu (SGK), vatandaşları mağdur etmemek için sgk prim ödeme sürelerini uzattı. SGK sistemlerinden kaynaklanan sorun nedeniyle, son ödemesi 31.08.2012 olan sgk prim ödemeleri bankalar aracılığı ile yapılamadı. Bunun üzerine kimsenin mağdur olmaması için prim ödeme son gününü 4 Eylül salı günü akşamına kadar uzatarak herkesi rahatlattı.
Yapılan açıklamada;
“SGK ve banka sistemlerinde yaşanan problemler nedeniyle, son ödeme tarihi 31.08.2012 olan bütün prim ve diğer ödeme işlemleri, tahsilat işlemleri 4 Eylül 2012 Salı günü akşamına kadar uzatılarak, 4.09.2012 akşamınakadar yapılacak sgk ödemeleri yasal ödeme süresinde yapılmış olarak kabul edilecektir.”

Sgk’nın yapmış olduğu bu duyuru herkese derin bir nefes aldırdı. SGK primlerini ödemek için SGK müdürlüklerine ve bankalara giden prim ödemekler yükümlü olan mükellefler, sgk ve banka sistemlerindeki problem sebebiyle primleri ve diğer sgk ödemelerini yapamamışlarıdı.Bu sebepten dolayı cezalı duruma düşen kişiler, SGK’nın yaptığı açıklamayla cezalı duruma düşmekten kurtulmuş oldular.SGK ödemeleri 4 eylül akşamına kadar herhangi bir faiz ve ceza işlemi olmaksızın tahsil edilecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*