SGK Rapor Girişi


Çalışılmadığına dair bildirim girişi, herhangi bir sağlık sorunu nedeni ile istirahat almış sigortalı çalışanın işveren tarafından Sosyal Güvenlik Kurumuna o tarihler arasında çalışmadığını belgelemek için yapılan bir işlemdir.

SGK rapor girişi işlemi elektronik ortam üzerinden yapılmakta olup başkaca herhangi bir işleme gerek duyulmamaktadır. SGK rapor girişi yapmak için kurumun hizmete açmış olduğu, sağlık ödemeleri sistemini kullanmalısınız.

İş Göremezlik Bildirim Girişi Nasıl Yapılır?

Aşağıda vereceğimiz bağlantıyı kullanarak yapacağınız rapor girişi işlemi için kullanıcı kodu ve işyeri şifresi gerekmektedir.Bu bilgilerden sonra giriş butonuna basarak çalışılmadığına dair bildirim girişi yaparak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Rapor girişi rapor bitim süresinin içinde bulunduğu aya ait olan aylık prim hizmet belgesinin verileceği son gün mesai bitimine kadar elektronik ortam üzerinden giriş yapılmalıdır. SGK rapor girişi yapmayan işyerlerine idari para cezası uygulanmaktadır.Bu uygulama sayesinde rapor bildirim işlemleri kolaylaştırılmıştır. http://uyg.sgk.gov.tr/vizite/welcome.do üzerinden işlemler yürütülebilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*