RADAR CEZASI SORGULAMA


Radar cezası sorgulama işlemi için yapılması gereken en kolay yol internet üzerinden yapılan ceza sorgulama işlemidir. Araç plakasına ait ve sisteme yansımış herhangi bir trafik cezası veya hız sınırına uymama yani radara yakalanma cezası olup olmadığını internet vergi dairesi üzerinden yapılan incele ile öğrenebilmektedir.

RADAR CEZASI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Yazımızın sonunda yer alan linki kullanarak radar cezası sorgulama ekranına ulaşarak gerekli yerlere plaka no varsa özel plaka numarası,  TC kimlik numarası, vergi kimlik numarası ve araç tescil tarihi bilgilerini doğru bir şekilde girerek tamam butonuna basınız. Açılacak sayfada vergiye veya cezaya konu olan mükellef bilgileri,  motorlu taşıtlar vergisi, trafik cezası bilgileri, şimdiye kadar yapılan tahsilatlar ve beyanlı trafik cezası ödeme seçenekleri yer almaktadır. Bu ekranda ceza bilgileri kısmını seçerek aracınız ile alakalı herhangi bir radar cezası olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Ayrıca bu sorgulama ekranı vasıtasıyla MTV sorgulama, hesaplama ve ödeme işlemlerini de kredi kartı ile ödeme imkanına sahipsiniz. Aşağıdaki linki kullanarak internet vergi dairesi ceza sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

RADAR CEZASI SORGULAMA İÇİN : 


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*