MESAJLA VERGİ BORCU SORGULAMA


Kişilerin kazançları ve sahip oldukları mallar üzerinden devlete vergilerini ödemesi gerekmektedir. Yasalarda da belirtildiği üzere kişilerin vergi ödemesi zorunlu olarak öngörülmüştür ve her şart altında kişilerin vergilerini ödemesi gerekmektedir. Ülkemizde vergi ödemeleri vergi daireleri üzerinden yapılmaktadır ve vergi ödeme zamanı geçmeden vergi borçlarının ödenmesi gerekmektedir. Vergi mükellefi olan ve hakkında vergi borcu çıkan kişilerin, bu borçlarını zamanında ödemesi çok önemlidir. bu sayede herhangi bir sorun çıkmadan, borçlara faiz işlemi uygulanmadan, vergi borçları zamanında ödenebilir. Vergi borçlarının ödenmesinde yaşanan aksaklıklar sonucunda vergi borçlarına gecikme faizleri uygulanmaktadır.
Vergi borcu öğrenme
Vergi borcunun öğrenilebilmesi için pek çok yöntem bulunmaktadır. İsteyen kişiler, vergi daireleri aracılığı ile isteyen kişiler de internet üzerinden erişime açılmış vergi internet dairesi üzerinden vergi borçları ile ilgili bilgi alabilmektedir. Bu sayede vergi borçları hakkında geniş bilgi almak ve vergi ödemeleri kolay bir şekilde takip etmek mümkündür.  Vergi borçlarını öğrenme konusunda tüm bu yolların dışında, telefonlardaki sms sistemi ile de vergi borcu öğrenilebilmektedir.
Telefon ile vergi borcu öğrenme
Telefon üzerinden vergi borcu sorgulamak için büyük harflerle BORC yazarak bir boşluk bırakıp, ardından T.C. kimlik numarasını yazıp bir boşluk bırakıp, nüfus cüzdanının seri ve sıra numarasını yazıp bir boşluk ve ardından anne kızlık soyadının ilk iki harfini yazarak 1189’a göndermeniz yeterli olacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*