MEBBİS GİRİŞ


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulmuş MEBBİS eğitim alanında pek çok farklı uygulamanın kullanılmasına olmasını sağlamaktadır. MEBBİS ile yapılan geliştirmeler sayesinde kişilerin pek çok konuda bilgi alabilmesi eğitim alanında işlemlerini yapabilme, eğitim alanında hizmet veren personellerin takibi ve özlük haklarının girilmesi gibi pek çok farklı işlem yapılabilmektedir.

MEBBİS resmi internet sitesine giriş yapmak isteyen kişilerin paylaşılan bağlantıyı kullanması yeterli olduğu gibi bağlantı üzerinden yapılan işlemler ile birlikte kolay bir şekilde tüm uygulamalardan yararlanma imkanı elde edilecektir. Resmi internet sitesinde resmen kullanıma sunulan tüm uygulamalar yer almaktadır ve bu uygulamalar üzerinden işlem yapmak isteyen kişilerin uygulama sayfalarını ayrı ayrı giriş yapmak yerine tek bir çatı altında toplayan MEBBİS sistemine giriş yapabilmesi mümkündür. Kullanıma sunulan uygulamalar sayesinde kişilerin pek çok konuda işlem yapabilmesi mümkün olmaktadır.

Aynı zamanda e okul gibi pek çok farklı uygulama MEBBİS çatısı altında toplandığından dolayı öğrencilerin okuldaki durumlarını öğrenilebilmesi ve bilgi alınabilmesi de çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Sunulan hizmetler sayesinde sizler de kolay bir şekilde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Tüm hizmetleri ücretsiz olduğundan dolayı herhangi bir ücret vermeye gerek kalmadan kolay bir şekilde işlemler yapılabilmektedir. Herhangi bir sorun yaşamadan yapabileceğiniz işlemler sayesinde öğrencilerin okuldaki durumlarını takip edebilir ya da MEBBİS aracılığıyla sunulan diğer uygulamalardan yararlanarak uygulama aracılığıyla ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Aynı zamanda birçok uygulamanın mobil uygulaması da bulunduğundan dolayı mobil olarak da işlemler yapılabilmektedir. Mobil uygulamalardan yararlanmak isteyen kişilerin paylaşılan bağlantıları kullanması ya da direkt uygulama mağazalarında giriş yapması gerekmektedir. Uygulamalar üzerinden indirme işlemlerini yapacak kişilerin dikkat etmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır ve özellikle resmi olarak kullanıma sunulmayan olmayan hiçbir uygulamanın indirilmemesi ve kullanılmaması gerekmektedir. Böylece herhangi bir mağduriyet yaşanmayacağı için güvenli bir şekilde işlemler yapılarak bilgi alma imkanına sahip olunacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*