MAHKEME DAVA DOSYASI SORGULAMA


Mahkeme dava dosyası sorgulama isteyen kişilerin e devlet aracılığıyla kolay bir şekilde bu işlemlerin yapılabilmesi mümkündür. E devlet üzerinden yapılan işlemlerde kişiler güncel mahkeme bilgilerine erişim sağlayabilecek ve bu bilgileri inceleyerek kolay bir şekilde ihtiyaçlarını karşılayabilecektir. Mahkeme dava dosyası sorgulama işlemlerinde dikkat edilmesi gereken önemli detay e devlet üyeliği ile sisteme giriş yapılabildiğidir. E devlet üyeliği olmadan kişinin herhangi bir şekilde bilgi alabilmesi mümkün olmayacağından dolayı mutlaka öncelikli olarak e devlet üyeliği temin edilmelidir. Eğer e devlet üyeliğiniz bulunuyorsa üyelik bilgileriniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra mahkeme dava dosyası sorgulama hizmet üzerinden bilgi alabilirsiniz. E devlet üyeliği olmayan kişiler ise PTT müracaatı sonrasında PTT üzerinden satılan şifreyi alabilir ve kimlik numarası ile giriş yapabilir.

Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama İle Öğrenilen Bilgiler

Mahkeme dava dosyası sorgulama işlemlerini yapan kişiler, mevcut mahkemelerinin takibini online olarak yapabilmektedir. Bunun yanına mahkemelerin detaylarına da erişim sağlanabilmektedir bu açıdan hakkında açılan herhangi bir davanın olup olmadığını öğrenmek isteyen kişiler kolay bir şekilde bilgi alarak bu konuda güncel durumu kontrol edebilir. Aynı zamanda adına birden fazla dava açılan kişilerin mahkeme takip işlemleri de online olarak yapılarak bu konuda zorluk yaşamadan kolayca takip yapılabilir.

Mahkeme dava dosyası sorgulama işlemler için kullanılması gereken hizmet ekranı şöyledir;

Capture 2016-06-03 at 23.23.42

Bu hizmet ekranına erişim sağlamak için paylaşılan bağlantıyı kullanmanız yeterlidir. Giriş sonrasında kişilerin adına herhangi bir mahkeme yoksa bu konuda mesaj paylaşılmaktadır. Eğer mahkeme varsa, mahkemeler ile ilgili detaylı bir listeleme yapılır ve kolay bir şekilde bilgi alınabilir. Bu bakımdan mahkeme konusunda online sorgulama yapılması bilgi alınmasını sağlayacaktır. Kullanılması gereken bağlantı ise; https://www.turkiye.gov.tr/davalarim


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*