KYK KREDİ GERİ ÖDEME SORGULAMA


KYK borç sorgulama işlemlerinizi eyurtkur.kyk.gov.tr bağlantısı üzerinden e hizmetler sayfasından yapabilirsiniz. Üniversite eğitim alan öğrencilerin büyük bir kısmı maddi olarak yetersiz olduğu için KYK kredisi almaktadır. Öğrenim süresince düzenli olarak aldığı bu krediyi okul hayatı bittiğinde ve meslek sahibi olduğunda belirlenen tablo üzerinden yapacağı seçim ile geri ödeyebilmektedir.
KYK kredi geri ödeme sorgulama işlemleri için KYK bürolarından araştırma yapılabilir. Ancak günümüzde bu gibi sorgulama işlemleri için elektronik ortamda sorgulama işlemleri gerçekleşmektedir.  Bu yönde araştırma yapmak için KYK’nın resmi internet sayfası üzerinden işlem yapılabilmektedir.
Ancak kurumunu resmi internet sayfasında yaşanan yığılmalardan kaynaklanan erişim sıkıntısına karşılık aşağıda verilen link üzerinden de KYK kredi geri ödeme sorgulama işlemleri hızlı ve pratik bir biçimde gerçekleştirilmektedir.  Bunun için verilen linke tıklamak ve açılacak sayfa üzerinden belirtilen boşluklara istenilen bilgileri kodlamak yeterli olmaktadır.
KYK KREDİ GERİ ÖDEME SORGULAMA İÇİN :


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*