KEY ÖDEMELERİ SORGULAMA


Konut Edindirme Yardımı(KEY) ödemelerinizi artık internetten kolaylıkla sorgulayabilirsiniz. Çalışanların ücretlerinden belirli bir oranda paranın kesilmesi ile uygulanmakta olan bir vergi türü olan KEY bir havuz içerisinde biriken paraların konut edindirme fonuna devredilmesi ile çalışanların emeklilik dönemlerinde kolay bir şekilde ev sahibi olabilmelerine yardımcı olması amaçlanmıştır.
KEY Ödemesi Nereden Sorgulanır?
KEY ödemeleri sorgulama işlemlerinizi artık internette yer alan Emlak Konut ve TOKİ ortaklığında hazırlanan resmi web sitesinden birkaç dakika içerisinde güncel sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. Resmi web sayfasında iki sorgulama seçeneği bulunuyor. Farklı sonuçlar veren bu iki sorgulamadan birisi güncel liste iken diğeri iptal listesidir.
İkisi içinde sorgulama son derece kolay bir şekilde yapılabiliyor. KEY ödemeleri sorgulama işlemi için güncel listeyi görmek için tıklayın seçeneğine giriş yapmanız gerekiyor. Bu ekranda TC kimlik numaranız veya sosyal güvenlik numaranızı girerek sorgula butonuna basmanız gerekiyor. Bu işlemden sonra KEY ödemenize ilişkin güncel ve ayrıntılı bilgilere tüm detayları ile birlikte ulaşabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*