İlaç Sorgulama


Teknolojinin çok hızlı şekilde gelişmeye devam ettiği günümüz modern dünyasında teknolojinin insanlara sunduğu büyük kolaylıklar ve yeni nesil olanaklar nedeniyle teknoloji günlük yaşamın daha pek çok alanı içerisinde kendine önemli bir yer ediniyor. Bu kapsamda teknolojiyle gelen yeniliklerden biri de sanal hizmet sunmakta olan devlet anlayışıdır.

İlaç Sorgulama Nereden Yapılır?

Devlet tarafından ülkemizde vatandaşların devlete bağlı kurum ve kuruluşlar ile ilgili olan işlemlerin sadece dakikalar içerisinde yapılabilmesine olanak sağlanması amacıyla 2008 senesinden bu yana e-devlet sistemi üzerinden vatandaşlara online hizmet uygulamaları sunuluyor. E-devlet sisteminin sağlamakta olduğu bu olanaklardan yararlanarak ilaç sorgulama işlemleri de kolaylıkla yapılabiliyor.

Kullanılan ilaç ya da ilaçların kullanım dozlarına, gün içerisinde alınması gereken miktarlara, ne kadardır kullanıldığına ve ne kadar daha kullanılması gerektiğine gibi tüm ilaç bilgilerine ulaşılabilmektedir. Ancak vatandaşların e-devlet sistemi üzerinden ilaç sorgulama işlemlerini yapabilmeleri için e-devlet sistemine e-devlet şifreleri ile giriş yapmaları gerekmektedir. E-devlet şifresi bulunmayan vatandaşlar, herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında e-devlet şifresi temin edebilmektedirler.

İlaç Kullanım Süresi Sorgulama İçin :


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*