Hizmet Hesabı


Sosyal Güvenlik Kurumu mükellefleri artık sigorta işlemlerinde büyük bir kolaylık sahibi oluyor. Özellikle internette bulunan online hizmet uygulamaları sayesinde mükellefler, internette sigortaları ile ilgili olarak yapacakları işlemleri ve diğer sorgulama işlemlerini sadece dakikalar içerisinde yapabilme olanağına sahip olabilmektedir.

Hizmet Hesabına Nasıl Ulaşılır?

İnternette bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmet uygulamalarından birisi olan e-sgm online sorgulama ekranı üzerinden mükellefler, sigortaları ile ilgili olarak en doğru ve en güncel bilgilere ulaşabilecekleri hizmet hesabı sayfasına giriş yapabilmektedirler.

Bazı kurum ve kuruluşlar tarafından talep edilebilmekte olan hizmet hesabı için e-devlet online hizmet uygulaması büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Sorgulama işleminin yapılabildiği bu online hizmet sorgulama uygulaması üzerinde güvenlik amaçlı olarak T.C. kimlik numarası ve şifre girilmesi gerekiyor.

Bu bilgiler eksiksiz ve doğru şekilde girildiği takdirde yapılan sorgulama sonucunda mükellefler, en doğru ve en güncel sigorta bilgilerinin olduğu hizmet hesaplarını ulaşabilmektedirler.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*