HGS KAÇAK GEÇİŞ SORGULAMA


Hızlı geçiş sistemi ile ilgili bilgi almak ve durumunu sorgulamak isteyen kişilerin bu konuda internet üzerinden destek alabilmesi mümkündür. Hızlı geçiş sistemi ile ilgili en çok yapılan işlemler arasında HGS kaçak geçiş sorgulama bulunmaktadır. HGS kaçak geçiş sorgulama işlemleri yapmak isteyenlerin resmi internet sitesinde kullanması gerekirken herhangi bir üyelik girişi yapılmadan kolay bir şekilde sorgulama ile bilgi alınabilmektedir. Bu bakımdan kişilerin HGS kaçak geçiş sorgulama konusunda internet üzerinden kolay bir şekilde bilgi alabilmesi mümkündür. HGS kaçak geçiş sorgulama işlemlerinde kişilere siteye giriş yaptıktan sonra geçiş ihlali bölümünden sorgulama yapması gerekir.

Kaçak Geçiş Nasıl Yapılır?

Geçiş ihlali üzerinden yapılan sorgulamalarda kişilerin araç plakası girmesi de istenmektedir. Araç plakası girildikten sonra ise sistem tarafından sorgulama yapılarak herhangi bir geçiş ihlalinin olup olmadığı sorgulanacak ve bu doğrultuda kişilere sonuç sayfası yayınlanacaktır. Kişilerin yapmış olduğu kaçak geçişler bulunuyorsa bu sayfada bilgiler yayınlanacaktır ve yayınlanan bilgilerin incelenmesi ile birlikte kişiler ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Fakat kaçak geçiş konusunda herhangi bir ihlal yapılmadıysa sorgulama sayfası sonucunda konuyla ilgili bir bilgilendirme yazısı hazırlanacaktır.

Hızlı Geçiş Sisteminde sadece abone kişilerin kullanması gerekmektedir ve bu nedenle abone olmayan kişilerin yapacağı geçişler kaçak geçiş olarak tanımlanmaktadır. Kaçak geçiş kişilerin ceza ödemesini gerektiren bir durumdur ve normal geçiş ücretinin 11 katı ceza olarak kesilmektedir. Bu bakımdan kişilerin ceza ödememek ve herhangi bir mağduriyet yaşamamak adına mutlaka sistemi doğru bir şekilde kullanması gerekmektedir. Sistem üzerinden tüm bilgilerini alınabilir durumda olması bu konuda işlemlerin kolay bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır ve sizler de internet üzerinden belirtildiği gibi sorgulama yaparak sadece plaka bilginiz ile durumunuzu kontrol edebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*