GSS PRİM BORCU SORGULAMA


Genel sağlık sigortası ile ilgili prim borcu sorgulama işlemleri e devlet aracılığıyla yapılabilmektedir. Bu bakımdan genel sağlık sigortası durumunu kontrol etmek isteyenlerin mutlaka e devlet üzerinden sunulan hizmetler yararlanması gerekmektedir.

Türkiye’de sağlık alanında yapılan son düzenlemeler ile birlikte güvenceli bir şekilde sağlık hizmetlerinden yararlanamayan kişilerin bu konuda mağduriyet yaşamaması adına aylık belirli oranlarda prim borçlanması ile güvenceli bir şekilde sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi mümkün duruma getirilmiştir. Bu çalışmalar doğrultusunda ortaya çıkan GSS ile birlikte milyonlarca kişi genel sağlık sigortası kapsamında güvence sağlayabilmektedir. Genel sağlık sigortası ile ilgili sunulan hizmetlerde dair bilgi almak isteyen kişilerin internet üzerinden işlem yapabilmesi mümkündür.

GSS Sorgulama Nasıl Yapılır?

E devlet aracılığıyla sunulan hizmetler sayesinde kişiler kolay bir şekilde bilgi alabilmekte ve durumunu kontrol edebilmektedir.

Capture 2016-06-04 at 23.39.41

Resimde görülen hizmet ekranı genel sağlık sigortası için kullanılan hizmet ekranıdır. Bu hizmet ekranı aracılığıyla sizler de sorgulama yapabilir ve belirtilen tüm detaylara sahip olabilirsiniz. Hizmetin ücretsiz olması bu konuda büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bu bakımdan ilgili sayfaya giriş yapılarak kolay bir şekilde tüm hizmetlerden yararlanabilir ve genel sağlık sigortası ile ilgili ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Herhangi bir sorun yaşamamak adına kişilerin bazı detaylara dikkat etmesi gerekmektedir Özellikle kişilerin hizmetlerden yararlanmak için e devlet üyeliğine ihtiyacı olacaktır. Eğer e devlet üyeliğiniz bulunmuyorsa genel sağlık sigortası ile ilgili sunulan bu hizmetten yararlanabilmeniz de mümkün olmayacaktır. Bu nedenle hizmet sayfası üzerinden işlem yapmadan önce mutlaka üyelik konusundaki işlemlerini gerçekleştirmelisiniz. Üyelik konusundaki sorunlar giderildikten sonra ise kişilerin kullanması gereken hizmet bağlantısı şöyledir; https://www.turkiye.gov.tr/sgk-gss-borc-dokumu bu bağlantı aracılığı ile kolay bir şekilde e devlet hizmetinden yararlanılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*