GSS Borç Sorgulama


Genel Sağlık Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır? GSS SORGULAMA
SGK , 1 ocak 2012 tarihinden itibaren genel sağlık sigortası uygulamasını yürürlüğe koymuştu.GSS kapsamında yapılan gelir testi sonucunda, gelirleri asgari ücretin 3/1 oranından daha fazla olanlar sağlık ve sigorta hizmetlerinden yararlanabilmek için prim ödemekle yükümlü olmuşlardı.Bu uygulamayla hayatımıza “gss, gss primi, gss prim borcu” gibi terimler girmiş oldu.

GSS Borç Sorgulama Nasıl Yapabilirim?

GSS prim borcunuzu öğrenmek ve sorgulama yapmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.Bağlantıya tıkladıktan sonra, karşınıza gelecek ekrandan “TCKN / VKN / SSK Sicil No” gördüğünüz bölüme  Tc kimlik  numaranızı giriniz.

Ayrıca “Sorgu Tipi” bölümünden, GSS Prim-13 seçeneğini işaretleyiniz.Sizden kod doğrulama bölümüne kod kısmındaki görüne kodları girmeniz istenecektir.Bu işlemleri tamamladıktan sonra, sorgula butonuna basarak sorgulamanızı yapabilirsiniz.Genel sağlık sigortası kapsamına girenler, ödemekle yükümlü oldukları gss primini ödemedikleri takdirde prim borçlerı birikir. Ayrıca bu prim borçları her zaman karşımıza çıkar.Bu borçlar gecikme zammı ve faiziyle sizden tahsil edilir.GSS kapsamına alınmışsanız, hastane hizmetlerinden yararlanın veya yararlanmayın gss primlerinizi ödemek zorundasınız.GSS borç sorgulama işlemini sık sık gerçekleştirerek borç kontollerinizi yapabilirsiniz.

GSS sorgulama yaparak gss prim borçlarınızı öğrenemek için https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf bağlantısını kullanabilirsiniz.

GSS borç sorgulama ile ilgili yapılan aramalar : gss borç sorgulama ziraat , gss borç ödeme , genel sağlık sigortası , gss nedir , ziraat gss döküm,gss primi,gss sorgulama ziraat,gss tescil sorgulama,18 yaş altı gss sorgulama


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*