Grup Sağlık Sigortası Ve Faydaları


Grup Sağlık Sigortası Ve Faydaları 
Sigorta yaptırmanın öneminin büyük olduğu herkes tarafından bilinen bir durum haline gelmiştir. Sigorta yaptırabilmenin de birçok yolu vardır. İster bireysel, ister kamudan yada özel sektörden sigorta yaptırılabilir. Bununla birlikte kişilerin bireysel sağlık sigortası yaptırabildiği gibi aynı zaman da bir işveren olarak veya bir kurum olarak da, sağlık grup sigortası yaptırılabilir. Grup sağlık sigortası, tek bir poliçe ile birçok insana tıbbi koruma sağlayan bir sağlık sigortası poliçesidir.

Grup sağlık sigortasının elbette ki çok daha büyük avantajları vardır. Bireyselliğin dışında, toplu olarak, işveren çalışanları adına grup sağlık sigortası yaptırmayı düşündüğünde, toplu satın alma gibi şartların ve avantajların değişebildiği gibi prim de düşebilmektedir. İşveren, çalışanlarına toplu olarak grup sağlık sigortası yaptırdığında bu durumun vergi avantajlarından da faydalanabildiği gibi, kalifiye elemanı elinde tutmak için de bu sağlık sigortasını yaptırmayı tercih etmektedir. Birçok şirketteki elemanlar, grup sağlık sigortası var ise, başka bir şirket onu transfer etmeye çalıştığında bu konuyu şart olarak sunabiliyor. Kendisine grup sağlık sigortası veya bireysel sigorta yapılmasını şart koşarak işini ve kendisini garanti altına almak istiyor.

Ayrıca kişiler bir araya gelerek kendileri grup oluşturabilmektedirler. Mesela, işveren grup sağlık sigortasını yapmıyor ama aynı iş yerinde çalışan en az 25 kişi bir araya gelerek, bu sigortayı yaptırma talebinde bulunabiliyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*