EHLİYET SINAV SONUÇLARI SORGULAMA


Ehliyet almak isteyen ve bu nedenle ehliyet sınavına giren kişilerin sınav sonuçlarını öğrenebilmesi adına internet üzerinden sorgulama yapması gerekmektedir. İnternet üzerinden sunulan sınav sonuçları sayesinde kişilerin adreslerine posta yoluyla sınav sonuçları gönderilmemektedir. Bu nedenle kişilerin mutlaka sınav sonuçlarını internetten öğrenmesi gerekmektedir. Ehliyet sınav sonuçlarını sorgulanabilmesi adına kişilerin Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sayfasına giriş yapması gerekir.

Resmi internet sayfası üzerinden yapılacak sorgulamalar ile birlikte kişiler kolay bir şekilde ehliyet sınav sonuçlarını öğrenme imkanına sahip olacaktır. İlgili sayfada sınav sonuçlarını öğrenebilmesi için TC kimlik numarası gibi farklı bilgiler istenmektedir. Bu bilgiler ile birlikte kişiler kolay bir şekilde Giriş yaparak sonuçlarına ulaşabilmektedir.

Sınav sonuçlarında 3 farklı bölümün yer aldığı görülmektedir bu üç bölümün her birinden kişinin geçerli not alması gerekmektedir. Geçerli notun alınmaması halinde kişilere sınavdan geçmesi mümkün olmayacağı gibi tekrar sınava girmesi gerekecektir. Sınav sonuçlarını sorgulayan kişiler sınav sonuçlarının durumuna göre bu doğrultuda işlemlerini yapması gerekmektedir. Sınavdan geçen ve ehliyet almaya hak kazanan kişiler Emniyet Genel Müdürlüğü üzerinden yapacakları işlemler ile birlikte kolay bir şekilde ehliyet sahibi olabilecektir.

Ehliyet ile ilgili yürütülecek işlemleri internet üzerinden belirtildiği gibi yapılabilmektedir. Online olarak yapılan sorgulamalar sayesinde kişilerin pek çok konuda bilgi alması mümkün olduğu gibi kişilerin aynı zamanda internet aracılığıyla da işlem yapabilmesi bu konuda büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Siz de sunulan hizmetler doğrultusunda ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve kolay bir şekilde İstediğiniz zaman bilgi alabilirsiniz. http://meb.gov.tr/meb_sinavindex.php?KATEGORI=10-11-12-24&B=2 adresi üzerinden yapacağınız işlemler sayesinde kolay bir şekilde konuyla ilgili güncel bilgilere ulaşabilir ve böylece bilgi almanın kolaylığını yaşayabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*