E OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ


E okul sistemi öğrenci girişi bölümü öğrenci ve velilerin üyelik bilgileri ile giriş yapabileceği bir alandır ve bu alandan yapılacak girişler ile birlikte hizmetlerden yararlanmak mümkün olacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim alanında kullanıma sunulan e okul sayesinde öğrencilerin okuldaki tüm durumları görüntülenebilmektedir.

Öğrencilerin okuldaki başarı durumundan sınavlardaki not durumlarına kadar tüm konularda bilgi almak mümkün olduğundan dolayı sizler de öğrencilerin takibi için ilgili hizmetlerden yararlanabilir ve e okul aracılığıyla kolay bir şekilde öğrencilerin genel durumu görüntüleyebilirsiniz. E okul üzerinden yapılan işlemler sonrasında yayınlanan bilgiler günceldir. Bilgi girişleri öğretmen ve yöneticiler tarafından yapıldığından dolayı öğrencilerin okuldaki tüm durumları güncel bir şekilde görüntülenebilmektedir.

E okul üzerinden öğrenilen bilgiler arasında devamsızlık bilgileri de yer almaktadır. Öğrencilerin hangi günlerde okula gittiği ya da hangi günlerde okula gitmedi e okul öğrenci girişi yaptıktan sonra öğrenilmektedir. Veliler tarafından yapılan kontrol işlemleri aynı zamanda öğrenciler için de geçerlidir ve öğrenciler eğitim durumlarını takip etmek adına e okul öğrenci giriş yapabilmektedir. E okul öğrenci giriş işlemlerinin doğru bir şekilde yapılabilmesi adına öğrencilerin TC kimlik numarası ile birlikte şifreniz okuldaki okul numarası şifre olarak kullanılması gerekmektedir. Belirtilen bilgiler sayesinde sisteme erişim sağlanması ve üyelik bilgileri üzerinden giriş yapılabilmesi mümkün olacaktır. Sisteme giriş yapıldıktan sonra açılan menü üzerinden seçimler yapılarak kolay bir şekilde öğrencinin durumu hakkında bilgi alınabilir.

wokul

Öğrenci Girişi

Öğrenci girişi yapmak isteyenlerin resimde görülen hizmet ekranından yararlanması gerekirken bu hizmet ekranına iletişim sağlamak isteyenler için kullanması gereken bağlantı https://e-okul.meb.gov.tr/ olarak belirlenmiş durumdadır. Bu bakımdan giriş yapmak isteyen kişilerin paylaşılan bilgiler dahilinde işlemlerini sürdürmesi sorunsuz bir şekilde bilgi almasını sağlayacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*