E OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ


Ülkemizde eğitim alanında yapılan en kapsamlı değişiklik e okul olmuştur. Bu sistem işle birlikte eğitim alanında internet üzerinden işlem yapılması mümkün kılınmış ve bu sayede kolaylıkla bilgi almak kolaylaşmıştır. E okul’daki temel amaç, veli, öğrenci ve okul arasında bir köprünün kurulması ve öğrencinin eğitim ile ilgili tüm durumunun e okul üzerinden öğrenilmesinin sağlanmasıdır. Bu nedenle de ülke genelinde bu sistem kullanılmaya başlanmış ve başarılı bir şekilde işlevini yerine getirmiştir. Bu doğrultuda sisteme girmek için gerek öğrenciler gerekse de öğretmenler için kullanıcı bilgisi ve şifresi gerekmektedir. Bu kullanıcı şifresi ve bilgileri için okul tarafından öğrencilere destek sağlanmaktadır. Olası sorunlarda da yine sistem üzerinden destek almak mümkündür. Bunların yanında e okul öğrenci girişi üzerinden giriş yapılması yeterli olmaktadır. Bu sayede sisteme girişerek ihtiyaç duyulan bilgiler sağlanmaktadır.

E okul öğrenci girişi

E okul öğrenci girişinden öğrenciler sisteme dahil olabilmektedir. Her öğrencinin kendine özel kullanıcı adı ve şifresi ile girdiği bu sistem üzerinden istediği bilgilere ulaşması mümkündür. Öyle ki öğrenci geçmiş dönemlere ait karne ve ders notlarını öğrenebilir, güncel dönemdeki öğretmenler tarafından girilen notları inceleyebilir ve karne döneminde not bilgilerini görebilir. Bu sayede çok faydalı olan e okul, tüm öğrenciler tarafından kullanılmaktadır.

E okul öğrenci girişi ekranı aşağıdaki resimdeki gibidir;

eokul

Resimde görüldüğü gibi kişilerin e okul üzerinden işlem yapabilmesi için öğrenci girişi bölümünü kullanması gerekir. Üyelik bölümünde ise kişilerin yapması gereken işlem öğrencinin TC kimlik numarası ile okul numarasının girilmesidir. Böylece sisteme giriş yapılarak, bilgi almaya başlayabilirsiniz. E okul öğrenci giriş işlemlerini veliler de yapabileceği gibi işlemlerde herhangi bir ücret alınmaz.

e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi Giriş

Öğrenci girişinin yanında kişiler yönetim bilgi sistemine de giriş yapabilir. Sadece yetkili kişiler tarafından yapılabilen girişler için kullanılması gereken giriş ekranı ise şöyledir;

eokulgiris

Yukarıdaki ekranda yönetim paneline giriş yapılması için oluşturulan giriş bölümü görülür. Bu bölüm aracılığı ile kolay bir şekilde giriş yapılarak işlemler tamamlanabilir.

E OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ İÇİN


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*