E-NABIZ GİRİŞ


Kişilerin Türkiye sınırları içerisinde aldığı tedavilerin tümü kayıt altına alınarak e nabız üzerinden kullanıma sunulmuştur.

E nabız sisteminin kullanıma sunulması sayesinde kişiler sağlık alanında büyük bir kolaylığa kavuştuğu gibi aynı zamanda tedavi sırasında doktorlar hastanın durumu ile ilgili geçmişe yönelik sorgulama yapabilmekte ve bilgi alabilmektedir. Bu kişilerin kullandığı ilaçlardan hangi tarihlerde tedavi olduğuna kadar tüm bilgilere ulaşılmasını sağladığı için oldukça önemlidir. Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda kişilerin e nabız sisteminden yararlanarak kendileri de bilgi alma imkânına sahip olduğu belirtilmiştir. Bu bakımdan sağlık konusunda bilgi almak ve durumunu incelemek isteyen kişilere e nabız sistemini kullanabilir. E nabız sistemini kullanmak isteyen kişilerin giriş sayfasında yer alan üyelik seçeneklerinden birisini seçmesi ve böylece sisteme erişim sağlaması gerekmektedir.

E Nabız Giriş Nasıl Yapılır?

Sisteme giriş konusunda mevcut üyelik yeterlidir. Fakat üye olmayan kişilerin e devlet üyeliğine ihtiyacı olacaktır. Sisteme ilk defa girecek kişilere aynı zamanda aile hekimleri tarafından verilen geçici şifre verilmektedir.

Aile hekimlerinden talep edilecek bu geçici şifre ile birlikte ihtiyaçlar karşılanabilir. Bu bakımdan kişilerin sisteme giriş için sunulan bu iki seçenekten birisini tercih etmesi, yararlanması yeterli olacaktır. Böylece herhangi herhangi bir sorun yaşamadan kolay bir şekilde bilgi almak mümkün olacaktır.

Kişilerin giriş işlemlerini yaptıktan sonra ekranda açılacak panel üzerinden istediği bilgiye ulaşması oldukça kolaydır. Bu konuda sadece seçimlerin yapılması yeterli olacağı gibi kişiler yapacakları seçimlere bağlı olarak yayınlanan bilgileri kolay bir şekilde inceleyerek ihtiyaçların karşılanması mümkün olacaktır. https://enabiz.gov.tr/ aracılığı ile sorgulama yapılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*