E-Kesinti (Tarımsal Kesinti Programı)


İnternet üzerinde yer almakta olan Sosyal Güvenlik Kurumu uygulamalarından bir tanesi olan e-kesinti uygulamasına giriş yapabilmek için yazının sonunda size vermiş olduğumuz tevkifat girişi bağlantısına tıklamanız gerekmektedir.

Tarımsal Kesinti Programı Nedir?

Kesinti yapmakla yükümlü olan gerçek ve tüzel kişiler, tarımsal faaliyette bulunanlardan satın aldıkları ürün bedelinin brüt tutarı üzerinden prim borçlarına mahsuben ve borç tutarını geçmemek şartı ile 01.01.2014 tarihine kadar % 1 , bu tarihten sonra yapılacak alımlarda ise % 2 oranında kesinti yapmak zorundadırlar.

İşte bu uygulamanın yapılabilmesi için tarımsal kesinti programı girişi yapılması gerekmektedir. Bunun için yazının sonunda yer almakta olan bağlantıya tıkladığınızda yönlendirildiğiniz sayfa içerisinde daha önceden kurumdan aldığınız kullanıcı kodu, şifreniz ve güvenlik anahtarını girmeniz gereklidir. Daha sonra tamam seçeneğine tıklayarak tarımsal kesinti programı kullanılabilmektedir. giriş için https://uyg.sgk.gov.tr/TAKEP/Welcome.do kullanılmalıdır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*