E-Devlet Girişi ve E Devlet Şifresini Nereden Alabilirim?


E-Devlet Girişi ve E Devlet Şifresini Nereden Alabilirim?

E-Devlet Girişi

Sisteme giriş yapmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

https://giris.turkiye.gov.tr

E Devlet Şifresini Nereden Alabilirim?

E-Devlet şifresini, bizzat kendiniz üzerinde tc kimlik numarasının olduğu kimliğinizle birlikte PTT merkezlerin edinmeniz mümkündür.Burada yapılan uygulama ile herkes kendi e-devlet şifresini almış oluyor ve bu konud herhangi bir karışıklık yaşanmasına izin verilmemiş oluyor.
E-Devlet Şifremi Online  Alabilirmiyim?
Yukarıda da açıkladığımız gibi herhangi bir kötüye kullanım ve buna benzer durumlara sebebiyet vermemek adına şifre ancak şahsi başvuru ve kimlik ibrazıyla alınabiliyor.

E Devlet Şifresini Nasıl Kullanacağım?

Şifrenizi aldıktan sonra, turkiye.gov.tr sitesine giriş yapmanız ve şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir. Siteye giriş yaptığınızda sizden şifrenizi değiştirmeniz istenecektir.Kendi belirleyeceğiniz şifreyle bütün işlemlerinizi yapmanız mümkündür.

E-Devlet Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

E Devlet şifresini unutmanız veya kaybetmeniz durumunda yapmanız gerekn yeniden PTT merkezine başvurmaktır.Diğer internet uygulamalarında olduğu gibi burada da şifrenin sıfırlanması, mail olarak yollanması gibi seçenekler yoktur.Çünkü kişilerin vereceği kişisel bilgiler elektronik ortamda başka kişilerin eline geçebilir ve kullanılabilir.Bu riski ortadan kaldırmak için, e devlet şifresini yeniden ptt merkezine giderek almanız gerekmektedir.

E Devlet Şifresi Ücretlimi?

Bu işlemi gerçekleştirmek ve bir e-devlet şifresine sahip olmak için, ptt merkezine başvuru esnasında 1 tl işlem ücreti ödemeniz gerekiyor.Bununla birlikte şifrenizi unutmanız veya kaybetmeniz durumunda yeniden şifre almak istediğinizde 10 tl ödemek zorundasınız.Ayrıca e devlet şifresi için yıllık olarak herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*