E DEVLET ŞİFRE ALMA


E devlet üyelik bilgileriyle sisteme giriş yapabilmek ve hizmetler üzerinden bilgi almak isteyen kişilerin bu konuda e devlet üyeliği olması ve üyelik bilgileriyle sisteme giriş yapması gerekmektedir. Kişilerin bu konuya en çok yaşadığı sorunlardan bir tanesi e devlet üyeliğinin olmamasıdır. Eğer kişilerin e devlet üyeliği bulunmuyorsa sisteme giriş yapmak adına e devlet şifresi alma işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

E Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E devlet şifresi Türkiye’de sadece PTT’de satılmaktadır ve ücretli olarak kişilerin e devlet şifresi satılan PTT şubelerinden birisinden ücretli olarak satılan şifreyi satın alması gerekmektedir. E devlet üyeliğinin alınabilmesi adına şifrenin satın alınması yeterli olacaktır. Kişilere PTT’den satılan şifreler kapalı bir zarf içerisine verilecektir. Dikkatli bir şekilde zarfın açılmasının ardından zarf içerisinde yer alan bilgilerde kişilerin e devlete giriş yapabilmesi adına şifre yer alacaktır. Bu şifre sayesinde kişilerin kolay bir şekilde sisteme giriş sağlayabilmesi mümkün olacaktır ve şifre ile birlikte TC kimlik numarasının da kullanılması gerekmektedir.

TC kimlik numarası ve şifre ile birlikte sisteme giriş yapan kişiler kolay bir şekilde e devlet hizmetlerinden yararlanma imkanı elde edecektir. Bu bakımdan sizler de e devlet şifresi konusunda sorun yaşadığınız zamanlarda PTT’ye giderek şifre alabilirsiniz.

Şifre Unutulursa Ne Olur?

Şifresini unutan kişiler de aynı şekilde PTT üzerinden ikinci bir defa şifre alabilmektedir. Fakat ilk şifre alındıktan sonra diğer şifre alma işlemlerinde ücret arttırılmaktadır. Buna karşılık kişiler istediği kadar PTT üzerinden şifre alabilme imkanına sahiptir. Kişilerin internet üzerinden yapacağı işlemlerde kolay bir şekilde ihtiyaçlarını karşılayabilmesi mümkün olduğundan dolayı siz de sunulan hizmetlerden yararlanarak e devlet konusundaki tüm işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz. E devlet üyelik işlemlerini yapan kişiler internet üzerinden yapacağı işlemler de kolay bir şekilde sistemi erişim sağlayabilecek ve aynı zamanda akıllı telefonlar için oluşturulmuş uygulamalar üzerinden de bu üyelik bilgileri ile giriş sağlanabilecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*