E DEVLET HAT SORGULAMA


Hat sorgulamalarınızı artık e devlet sistemindeki Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu online hizmet uygulamasından yapabilirsiniz. Adınıza açılan mobil hatları görebileceğiniz bu sayfaya ulaşabilmek için öncelikle e devlet sistemine giriş yapmalısınız. E devlet sisteminde diğer hizmetlerde olduğu gibi bu hat sorgulama işleminizi yapabilmeniz içinde e devlet sistemine giriş yapmanız gerektiğinden sisteme girebilmeniz için gerekli olan e devlet şifrenizin olması gerekiyor.
Hat Sorgulamasıyla Adına Açılan Hatları Öğren
Eğer e devlet şifreniz yoksa, herhangi bir PTT şubesinden 2 TL gibi cüzi bir ücret karşılığında e devlet şifrenizi alarak, e devlet sisteminin sağladığı avantajlardan yararlanabilirsiniz. Hat sorgulama işleminiz içinde e devlet sistemine TC kimlik numaranız ve e devlet şifreniz ile giriş yapmalısınız. E devlet sisteminin e hizmetler ekranında bulunan Bilgi Teknolojileri ve İletişim kurumu uygulaması olan mobil hat sorgulama ekranında adınıza açılan hatları görebilirsiniz.
Adınıza açılan Avea, Turkcell ve Vodafone operatörlerindeki kayıtlı hatlarınızın sayılarını öğrenebileceğiniz gibi alt kısımda yer alan mobil hat listesinde ise hattın kayıtlı olduğu operatör adı ve telefon numarasını görebilirsiniz. Böylece son yıllarda sıklıkla gündeme gelen yeni dolandırma yöntemi olan üzerinize haberiniz olmadan açılmış herhangi bir hat olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
Bu sayede de oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçerek, önceden mobil hatlara ilişkin iptal işlemlerinizi de gerekli kurumlar aracılığı ile yapabilirsiniz.
E DEVLET HAT SORGULAMA İÇİN:


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*