DAVA DOSYASI SORGULAMA


Tüm devlet kurumlarını internette tek bir çatı altında bir araya toplayan e devlet sistemi 2008 yılından bu yana vatandaşlara resmi işlemlerde online hizmet kolaylığını sunuyor. Bünyesinde bulunan bakanlıklar, kurumlar ve müdürlükler ile ilgili online hizmet uygulamaları ile resmi işlemler ve sorgulamalar son derece kolay bir şekilde yapılabiliyor.
Bu kapsamda artık internetten adınıza açılmış dava dosyasının olup olmadığını ve olan davalarınızın durumlarının ne olduğunu ayrıntıları ile birlikte e devlet sisteminden öğrenebilirsiniz. Ancak e devlet sisteminde yapılacak her işlemde olduğu gibi dava sorgulama işleminiz için e devlet şifrenizin olması gerekiyor. E devlet şifreniz bulunmuyor ise herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında şifre alabilirsiniz.
E Devlet Dava Dosyası Sorgulama
Alacağınız e devlet şifresi ve TC kimlik numaranız ile e devlet sisteminde kimlik doğrulaması yaparak kişisel e devlet sayfanıza ulaşabilirsiniz. E hizmet sayfasındaki Adalet Bakanlığı online hizmetlerine ulaşarak, mahkeme dava dosyası sorgulama ekranından adınıza açılan davaları listeli halde görebilirsiniz. Dava sorgulama işlemi ile e devlet sisteminde ulaştığını davalarınızın bulunduğu listede detay seçeneği ile her davanın detaylı bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Davalara ilişkin e devlet sisteminde duruşma tarihleri, saatleri, davalı ve davacı bilgileri, hangi mahkemede görüldüğü, davanın güncel durumu veya sonucu gibi bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Dava dosya numarasını da bu sorgulamayla ulaşacağınız dava dosyaları ekranında öğrenebilirsiniz.
DAVA DOSYASI SORGULAMA İÇİN:


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*