BİMER Başvuru Sonucu Sorgulama


Devlet ve vatandaşlar arasında var olan ilişkilerin ve diyalogların daha yakın olması devletin vatandaşlarına daha kaliteli ve daha iyi hizmet sunabilmesinin yanı sıra vatandaşların sorunlarını ve ihtiyaçlarını daha iyi görerek ve anlayarak, hizmetlerine şekil verebilmektedir. Bu kapsamda da devletimiz, vatandaşlarının sorunlarına daha iyi kulak verebilmek için internetin avantajlarını etkin şekilde kullanarak BİMER sistemini hizmete sundu.

BİMER Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Başbakanlık iletişim merkezi olarak adlandırılan bu sistem sayesinde vatandaşlar çok kolay şekilde Başbakanlığa sorunları, önerileri, istekleri ve ihtiyaçları ile ilgili olarak iletişimde bulunabilmektedir. Vatandaş ve devlet arasındaki köprüyü daha da güçlendiren BİMER sisteminde yapılan başvurularının e-devlet sisteminden sonuçları alınabilmektedir. E-devlet sisteminden kolayca, birkaç dakika içerisinde BİMER başvuru sonucu sorgulama işlemi yapılarak, gelen yanıtlar güncel olarak takip edilebilmektedir.
Vatandaşlar e-devlet şifreleri ile e-devlet sistemine giriş yaparak e-hizmetler sayfasına ulaşabilmektedir. Bu sayfa içerisinde vatandaşlar Başbakanlığa ait olan online hizmet uygulamaları listesi içerisinden BİMER başvuru sonucu sorgulama sayfasına erişim sağlayabilmektedir. Bu sayfa içerisinde gelen yanıtlar güncel olarak vatandaşın kendisiyle paylaşılmaktadır.

BİMER Başvuru Sonucu Sorgulama İçin :


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*