BİMER BAŞVURU SONUCU SORGULAMA


Başbakanlık tarafından oluşturulan online hizmetler sayesinde kişilerin başvuru yapabilmesi ve başbakanlık tarafından destek alınabilmesi mümkün olmaktadır. Başbakanlık iletişim merkezi olarak oluşturulan sayfa aracılığıyla kolay bir şekilde kişilerin destek alabilmesi mümkündür.

Bimer olarak adlandırılan Başbakanlık İletişim Merkezinden destek almak isteyen kişilerin bu konuda iki seçenek bulunur. Kişiler istediği takdirde telefonu üzerinden istediği takdirde de e devlet aracılığıyla sunulan hizmetlerden yararlanarak Bimer başvuru yapabilmektedir . Bimer başvuru sırasında kişilerin tüm kimlik bilgilerini detaylı olarak girmesi ve ardından yaşanan sorun ile ilgili detaylı fakat kısa bir metin yazması gerekir . Bu şekilde yapılacak başvurular sayısında kişilerin durumu Başbakanlık personelleri tarafından incelenecek ve gerekli olan destek sunulacaktır.

Başvuru Sonucu Nasıl Sorgulanır?

Bimer başvuru yapan kişilerin aynı zamanda Bimer başvuru sonucu sorgulamasını da internet üzerinden gerçekleştirebilmesi mümkün hale getirildiğinden dolayı kişiler büyük bir kolaylık yaşamaktadır.

Bimer başvuru sonucu sorgulama işlemleri için de kişilerin e devlet üzerinden sunulan hizmeti tercih etmesi gerekmektedir. E devlet üzerinden sunulan hizmetler ile birlikte kişiler Bimer başvuru sonucunu sorgulayabilmekte ve konu ile ilgili güncel bilgiler öğrenebilmektedir. Bimer başvuru sonucu sorgulama işlemlerini yapmak isteyenlerin mutlaka e devlet üyeliğinin olması gerekir.

E devlet ile sisteme giriş yapıldıktan sonra kişiler Bimer başvuru sonucu sorgulama hizmeti üzerinden durumu hakkında bilgi alabilir ve böylece ihtiyaçlarını karşılayabilir. Bimer başvuru sonucu sorgulama sonrasında kişilerin sorgulama sonucuna göre işlemlerini sürdürebilmesi de oldukça kolaydır. Bu açıdan bakıldığında gerek Bimer üzerinden başvuru yapmak gerekse de yapılan başvuruları durumunu takip etmek hizmetler ile oldukça kısa süre içerisinde yapılabilmektedir. Bu bakımdan sizler de Başbakanlık hizmetlerinden yararlanarak işlerinizde kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz hakkınızı sonuna kadar arayabilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/basbakanlik üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*