Aile Hekim Bilgisi Sorgulama


Günümüz modern dünyasında artık Sağlık Bakanlığı vatandaşların sağlık hizmetleri konusunda daha geniş kapsamlı ve daha modern bir hizmet alabilmesi amacı ile çeşitli yenilikler ile vatandaşlara yeni nesil hizmetler sunuyor.

Aile Hekim Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu kapsamda da Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete sunulan modern sağlık sistemi kapsamında vatandaşlar aile hekimi gibi bir kavram ile tanıştı. Sağlık Bakanlığı yeni sisteminde vatandaşlar ikamet etmekte oldukları bölgede hizmet vermekte olan sağlık kuruluşunda görevlendirilen aile hekimi sayesinde daha kaliteli bir sağlık hizmeti alabiliyor.

Sağlık Bakanlığı interneti en etkin şekilde kullanması sayesinde vatandaşlar artık çok daha kolay şekilde Aile hekim bilgisi sorgulama işlemlerini yapabilme olanağına sahip olabilmektedirler. Bu kapsamda da vatandaşlar artık Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinde bulunan aile hekimi sorgulama sayfasında sadece T.C. kimlik numarası ile aile hekim bilgisi sorgulama işlemi yapılarak aile hekimi bilgilerini öğrenebilmektedirler.

Bu kapsamda da vatandaşlar ikamet etmekte oldukları bölgede bulunan sağlık kuruluşunda kendilerine sağlık hizmeti sunan aile hekimi ve bulunduğu yer hakkında bilgi edinebilme olanağına sahip olabilmektedirler.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*