AİLE HEKİM BİLGİSİ SORGULAMA


Türkiye’de aile hekimliği sistemine geçilmesiyle birlikte her kişinin aile hekimi olmuş ve bu kişiden öncelikli sağlık hizmeti alması zorunlu tutulmuştur. Kişiye en yakın sağlık ocağında bulunan aile hekimi kişilerin ihtiyaç duyduğu anlarda tedavi açısından destek sunmaktadır. Aile hekimi sistemine geçilmesinin en büyük avantajı kişilere sağlık alanında yaşadığı sorunlarda ilk müdahalenin ve ilk desteğin aile hekimi tarafından verilebilmesidir. Bu bakımdan kişilerin aile hekimini bilmesi ve sağlık sorunlarında ilk olarak aile hekimine gitmesi gerekmektedir.

Aile hekimi sisteminin ardından kişilerin aile hekimin kim olduğunu öğrenebilmesi adına internet üzerinden hizmetler sunulmaya başlanmıştır. İnternet aracılığıyla sunulan hizmetler sayesinde kişiler kolay bir şekilde aile hekim bilgisini alabilmektedir. Aile hekim bilgisi sorgulama işlemlerini yapacak kişilerin bu konuda e devlet hizmetlerinden yararlanması yeterli olacaktır.

E devlet aracılığıyla sunulan hizmetler sayesinde kişiler yaşadığı yerde hangi aile hekiminin kendisine hizmet vereceğini öğrenecek ve böylelikle kolay bir şekilde alacağı hizmet sayesinde sağlık konusundaki sorunlarını giderebilecektir. Herhangi bir sorun yaşamadan sizler de aile hekimliğini öğrenebilir ve bu sayede kolay bir şekilde sağlık ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/aile-hekim-bilgisi adresi üzerinden yapacağız aile hekimi sorgulama işlemlerinde mutlaka e devlet üyeliğinizin olması gerekmektedir. E devlet üyeliği üzerinden sisteme giriş yaptıktan sonra sistem tarafından sunulacak bilgiyi inceleyerek aile hekiminin kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

Eğer e devlet üyeliğiniz bulunmuyorsa herhangi bir şekilde e devlet üzerinden sorgulama yapabilmeniz mümkün olmayacaktır. Bu tür durumlarda ise e devlet üyeliğinin alınması yeterli olacaktır. E devlet üyeliği aldıktan sonra yine aynı hizmet ekranlarından yararlanarak kolay bir şekilde Aile hekimliği bilgisini alabilirsiniz.

Aile hekimi sistemine geçiş yapılması kişilerin büyük bir kolaylık yaşamasını sağlamıştır. Belirtilen sağlık avantajlardan yararlanmak adına sizler de mutlaka hekiminizin kim olduğunu öğrenmeli ve yaşadığınız sorunlarda bu aile hekiminin bulunduğu yere gitmelisiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*