4C Tescil Kaydı Sorgulama


Sürekli olarak gelişen modern dünyamızda artık devletimizde vatandaşlara modern dünyanın hizmet olanaklarıyla hizmet verebilmek amacıyla 2008 senesinden bu yana internetten e-devlet sistemi ile hizmet veriyor. Vatandaşların işlemlerini daha kolay şekilde yapabilmesine olanak sağlamakta olan bu e-devlet sisteminde devlet kurumu işlemleri yapılabilmesi için e-devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası ile sisteme giriş yapılması gerekiyor( E-devlet şifresi PTT şubelerinden bir kereye mahsus alınması gereklidir).

4C Tescil Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

4C sigortalısı olan vatandaşlar, internette bulunan e-devlet sistemi üzerinden 4C tescil kaydı sorgulama işlemlerini yapabilmek için T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile sisteme giriş yapabilmektedir. Daha sonra ise ana sayfa üzerindeki e-hizmetler sayfasında bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmet uygulamaları listesindeki 4C tescil kaydı seçeneğine giriş yaparak, 4C tescil durumlarını en güncel şekilde görebilmektedirler.

E-devlet sisteminin devlet kurumlarının ana veritabanından bilgileri aldığı için en güncel halde olmaktadır. Bu sayede Emekli Sandığı sicil numarası başta olmak üzere tüm sigorta güncel tescil kayıt bilgileri vatandaşlara detaylı olarak sunulmaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*