4C İsteğe Bağlı Ödeme Dökümü


2008 senesinden bu yana hizmet vermekte olan e-devlet sistemi, 4C sigortalısına sigorta işlemlerini yapma konusunda büyük bir kolaylık sağlamaktadır. SGK çatısı altında bulunan 4C sigortasına bağlı olarak çalışmakta olan memurlar, Emekli Sandığı ile ilgili işlemlerini gerçekleştirebilmek için artık Sosyal Güvenlik Kurumu binasına gitme zorunluluğun kurtulmaktadır.

4C İsteğe Bağlı Ödeme Dökümü Nasıl Alınır?

Bu sayede de vatandaşlar artık 4C isteğe bağlı ödeme dökümü alabilme olanağına sahip olabilmektedirler. Ancak e-devlet sisteminde vatandaşların kişisel bilgilerinin korunabilmesi için şifre uygulaması bulunmaktadır. Bu nedenle de daha önce e-devlet şifresi almamış olan kişilerin, en yakın PTT şubesine giderek e-devlet şifresi alması gerekmektedir.

Bu işlemden sonra vatandaşlar sisteme giriş yaparak, bulunan online hizmetler kısmındaki Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmet uygulamaları arasından 4C isteğe bağlı ödeme dökümü seçeneğine tıklayarak, işlemlerini sadece birkaç dakika içerisinde tamamlayabilme olanağına sahip olabilmektedirler. Vatandaşlar bu sayede de diğer pek çok Emekli Sandığı sigortası ile ilgili işlemleri için kurum binasına gitmek ile uğraşmak zorunda kalmamaktadırlar.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*