4B Hizmet Bilgisi Sorgulama


Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından geliştirilmiş olan online hizmet uygulamasının e-devlet sistemi üzerinden vatandaşların hizmetine sunulması sayesinde vatandaşlar BağKur sigorta hizmet bilgilerine evinden birkaç dakika içerisinde ulaşabilme olanağına sahip olabilmektedirler. BağKur sigortalısı olan vatandaşlarımızın en güncel BağKur hizmet bilgilerine ulaşabilmeleri konusunda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından büyük bir kolaylık sağlanmıştır.

4B Hizmet Bilgisi Nereden Sorgulanır?

BağKur sigortası ile ilgili olarak prim ödemeleri, oluşan gün sayısı ve detaylı sigorta prim gün sayısı ile ilgili olarak güncel olarak bilgi alabilme olanağına sahip olabilmektedir. Ancak vatandaşların bu e-devlet sistemi üzerinden 4B hizmet bilgisi sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için e-devlet şifrelerinin olması ve bu şifreyle sisteme giriş yapmaları gerekmektedir.

E-devlet şifresi olmayan vatandaşların öncelikle PTT şubelerinden e-devlet şifresi alarak, sisteme giriş yapmaları ve sistem içerisinde yer alan e-hizmetler sayfasını açması gerekmektedir. Bu sayfa içerisinde ise Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmet uygulamaları listesinde 4B hizmet bilgisi uygulamasını bularak, giriş yapmaları gerekmektedir. Bu sayede de Bağ-Kur sigorta hizmetlerinin detaylarına rahatlıkla ulaşabilmektedirler.

4B Hizmet Bilgisi Sorgulama İçin:


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*