4B Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama


Milyonlarca Bağ-Kur emeklisi vatandaşımız, emekli aylıkları hakkında en güncel ve en ayrıntılı şekilde bilgi alabilmek için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun İl Müdürlüklerine gitme mecburiyetinden kurtaracak yeni nesil olana devlet tarafından e-devlet sistemi ile sunuluyor. BağKur emeklisi olan vatandaşlarımızın 4B emekli aylık bilgisi işlemlerini sadece birkaç dakika içerisinde internete erişim sağlayabildikleri her yerden yapabilmelerine olanak sağlayan e-devlet sisteminde SGK online hizmet uygulamaları bulunmaktadır.

4B Emekli Aylık Bilgisi Nasıl Görüntülenir?

E-devlet sisteminde bulunan tüm devlet kurumları online hizmet uygulama ve sistemleri sayesinde çok daha kolay şekilde vatandaşların her devlet kurumu işlemini gerçekleştirebilmelerine yardımcı olunmaktadır. Fakat bu işlem için BağKur emeklisi olan vatandaşlarımızın e-devlet şifrelerinin bulunması gerekiyor.

E-devlet şifresi olan vatandaşlarımız şifreleri ve T.C. kimlik numaraları ile sisteme giriş yapabilir ve Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmet uygulamaları listesine ulaşabilmektedir. Bu noktada da 4B emekli aylık bilgisi seçeneğine giren BağKur emeklisi olan vatandaşlarımız, emekli aylıkları ile ilgili olarak en güncel ve en detaylı bilgilere ulaşabilme olanağına sahip olabilmektedirler. E-devlet şifresi olamayan vatandaşlarımız ise en yakın bir PTT şubesine giderek e-devlet şifresi alabilir ve e-devlet sisteminde bu işlemi gerçekleştirebilmektedirler.

4B Emekli Aylık Bilgisi İçin :


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*