4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti


Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde bulunan SSK sigorta koluna bağlı SSK sigortalısı olan vatandaşların işe giriş dönemleri sırasında Sosyal Güvenlik Kurumu’na iş yeri sahibi tarafından işe giriş bildirimi yapılmaktadır. Bu şekilde vatandaşların SSK sigortaları başlamaktadır. Bu işlem ile birlikte sigortalı olarak çalışabilmekte olan vatandaşlarımız, SSK sigortalarının aktif olup olmadığını internetten 4A sigortalı tescil kaydı tespiti işlemlerini oldukça kolay bir şekilde yapabilme olanağına sahip olabilmektedir. Bu işlem için internette e-devlet sistemi SSK sigortalarına hizmet vermektedir.

4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti Nasıl Yapılır?

E-devlet sistemi üzerinde yer almakta olan Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmet uygulamaları ile oldukça kolay bir şekilde yapılabilen bu tescil kaydı tespiti işlemi için vatandaşların öncelikle e-devlet şifresi ile sisteme giriş yapmaları gerekmektedir. Daha sonra ise ana sayfa üzerinden e-hizmetler sayfasına ulaşmaları gerekmektedir. Bu sayfa içerisinde Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmetlerinin bulunarak içerisinden 4A sigortalı tescil kaydı tespiti seçeneğine tıklamaları gerekmektedir.

Bu sayede SSK sicil numarası başta olmak üzere tüm sigorta tescil kayıt bilgileri vatandaşlara detaylı olarak sunulmaktadır. Bu işlem tamamı ile sadece birkaç dakika sürmektedir. Sadece e-devlet şifresi bulunmayan vatandaşlarımızın herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL gibi bir ücret karşılığında e-devlet şifresi alması gerekmektedir.

4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti İçin :


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*