VODAFONE NUMARA SORGULAMA

Vodafone, abonelerine numaraların kime ait olduğunu ya da bir isim üzerine kayıtlı olan numaraları sorgulanabileceği bir servis sunmaktadır. Bu servis sayesinde bilinmeyen numaraların kime ait olduğu kısa bir süre içerisinde bilinebilmektedir.

9
Vodafone bilinmeyen numaralar
Vodafone abonesi olan herhangi bir abonenin isim bilgilerine ve şehir bilgilerine kadar ulaşabileceğiniz Vodafone bilinmeyen numaralar servisinden tüm operatörler yararlanabilmektedir. Fakat bu noktada önemli olan öğrenilmek istenen numaranın Vodafone hattını kullanmasıdır. Aksi takdirde Vodafone’da gerekli bilgiler kayıtlı olmadığından dolayı sorgulama sonucunda herhangi bir bilgi gözükmeyecektir.
Vodafone numara sorgulama nasıl yapılır?
Vodafone üzerinden numara sorgulamak arama ve kısa mesaj yolu ile yapılmaktadır. Kısa mesaj ile numara öğrenmek isteyen kişiler telefonların mesaj bölüme KIM yazarak bir boşluk bırakarak başında sıfır olmadan telefon numarasını yazması ve bu mesajı 7048’e göndermesi gerekir. Vodafone sistemine kayıtlı bir numara varsa bu hat üzerindeki bilgiler kişiye aynı şekilde mesaj yolu ile iletilecektir. Arama yolu ile numaraların kime ait olduğunu öğrenmek isteyenler ise 11842 nolu telefonu aramaları gerekmektedir. Herhangi bir alan kodu çevirmenize gerek olmadan arayacağınız bu numara üzerinden telesekreter ve çağrı merkezi temsilcisi aracılığı ile numaralarınızı öğrenebilirsiniz.
Tüm numaralar sorgulanabilir mi?
Bu hizmet dahilinde tüm Vodafone numaralarının sorgulanması mümkündür. Fakat bu konuda yapılan düzenlemelere göre kendi numarası ve kişisel bilgilerini diğer kişilerle paylaşmak istemeyen kişiler bu konuda talepte bulunursa sorgulama sonucunda bir bilgi çıksa dahi bu kişilerin bilgileri üçüncü kişilerle paylaşılamaz.Leave a Reply

Your email address will not be published.


*