UYAP PORTALI KURUM GİRİŞİ

Adalet Bakanlığı tarafından hizmetlerin daha iyi bir şekilde sunulabilmesi ve kurumların işlerinin daha da kolaylaştırması adına Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi adı altında yeni bir sitsem kurulmuştur. Bu sistem üzerinden Adalet Bakanlığı’na bağlı herkesin tek bir platform üzerinden hizmet vermesi mümkün kılınmıştır. Bu özellikle vatandaşlar için oldukça büyük bir kolaylık sağlamıştır. Öyle ki herhangi bir kuruma gitmenize gerek kalmadan internet üzerinden bu konularda bilgi alabilmeniz bu yeni sistem sayesinde mümkün kılınmıştır.
UYAP nedir?
Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi’nin kısaltması olarak kullanılan UYAP sayesinde online dosya sorgulamadan bilgi almaya kadar her türlü işlem yapılabilmektedir. Bu konuda sadece vatandaşlar değil, Adalet Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan tüm kurumlar için de bu avantajlar söz konusudur. Kurumlar arasında iletişimi sağlayan UYAP sayesinde dosyalar hakkında işlem yapmak çok daha kolaylaşmıştır. Bu sayede resmi prosedürlerin, evrak alışverişlerinin yapılmasına gerek kalmadan internet üzerinden bu dosyalar ile ilgili işlemler tek tek kurumlar aracılığı ile yapılabilmektedir.
UYAP girişi
UYAP girişi, herkes için ayrı bir sayfa üzerinden sunulmaktadır. Öyle ki bir vatandaş ile devlet kurumunun giriş yapacağı sayfa aynı olmamaktadır. Bu nedenle girişi yapılmadan önce bunlar arasından seçim yapmanız gerekmektedir. UYAP kurumlar için kurum giriş sayfası açmıştır. Kurum giriş sayfasın tıklayarak kurumların giriş yapması mümkündür.
UYAP PORTALI KURUM GİRİŞİ İÇİNLeave a Reply

Your email address will not be published.


*