UYAP PORTALI BARO GİRİŞİ

Devlet tarafından internetin giderek yaygınlaşmasına bağlı olarak internet üzerinden hizmet verilmesi amaçlanarak bu konuda pek çok sistem oluşturulmuştur. Bu doğrultuda UYAP adı altında bir platform oluşturularak vatandaşların bu sistem üzerinden bilgi alması ve kurumların iş yükünün hafifletilmesi amaçlanmaktadır.
UYAP nedir?
Ulusal yargı ağı bilişim sistemi olarak adlandırılan ve kısaca UYAP olarak adlandırılan bu sistem üzerinden herkes yararlanabilmektedir. Bunun için özellikle Adalet Bakanlığı’na bağlı kurumlar üzerinden işlem yapan kişiler için oldukça yararlıdır. UYAP sistemi üzerinden dosyalarınız ile ilgili sorgulamaları yapabilir, sonuçlanan dava ve dosyalarınız ile ilgili sonuçları öğrenebilirsiniz. Bu konuda tamamen ücretsiz olan bu sistemden istediğiniz şekilde ve zamanda yararlanabilirsiniz.
UYAP portalına giriş yapılabilmesi için farklı giriş sayfaları oluşturulmuş durumdadır. Bu sayede giriş sayfaları ayrılarak duyuru ve bilgilendirmelerin kişilere daha kolay bir şekilde ulaştırılması sağlanmıştır. Bu konuda sistemi en çok kullanan kişiler avukatlar olmuştur. Bir BARO’ya bağlı olarak çalışan avukatların giriş yapabilmesi için hazırlanan UYAP avukat girişi üzerinden tüm avukatlar sisteme giriş yapabilmektedir. Bu konuda herhangi bir sınırlama olmaksızın istenildiği an sisteme dahil olunabilmektedir.
UYAP sistemine giriş
UYAP sistemine giriş yapabilmek için oluşturulan giriş sayfalarından yararlanmanız gerekmektedir. Avukatlar için ayrı, kurumlar için ayrı ve vatandaşlar için ayrı olarak hazırlanan bu sayfalardan seçim yaparak yararlanabilirsiniz.
UYAP PORTALI BARO GİRİŞİ İÇİNLeave a Reply

Your email address will not be published.


*