ÜRETİCİ DESTEK SORGULAMA

Devlet tarafından tarımı desteklemek ve kişileri bu alana teşvik etmek için çeşitli yardımlar yapılmaktadır. Bu yardımlardan birisi de ÇAYKUR üzerinden gerçekleştirilen üretici destekleme projesidir. Bu konuda üretici destek sorgulama sayesinde detaylı bilgi almak mümkündür.
Üretici Bilgi Doğrulama
Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün Kurumu olan ÇAYKUR üzerinden üretici bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz. Bu sayede sistemde kayıtlı olduğunu, destek almak için herhangi bir engel olmadığını öğrenerek, işlemlerinizi kontrol edebilirsiniz. Bunun için ÇAYKUR’un resmi internet sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Bu resmi internet sitesi üzerinden ÇAYKUR tarafından açılan ÇAYKUR üretici bilgi doğrulama formu sizin için yararlı olacaktır. Bu formda yer alan bilgileri doldurmanız gerekir. Bunun için sadece T.C. kimlik numaranızı yazmanız gerekir. Bunun ardından sistem tarafından üretici bilgileriniz gösterilecektir. Bu bilgileri kontrol ederek, bilgileri doğrulayabilirsiniz.
Üretici destek sorgulama
Destek almak için gerekli şartları taşıyorsanız, yapacağınız tarım faaliyetleri için Devlet tarafından sağlanan maddi destekleri alabilirsiniz. Bu işlemler için de yine interneti kullanabilirsiniz. E-Devlet portalı üzerinden Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü menüsü altında bulunan Üretici Destekleme Sorgulama bağlantısını kullanarak üretici destek durumunuzu sorgulayabilirsiniz. Bu sayede tarafınıza yapılacak ödemeleri, yapılan ödemeleri ya da durumunuzu öğrenebilirsiniz. E-Devlet üzerinden sunulan bu hizmet için E-Devlet üyeliğinizin bulunması gerekmektedir. Aksi halde sisteme giriş yapmanız ve sorgulama yaparak bilgi almanız mümkün değildir.
ÜRETİCİ DESTEK SORGULAMAK İÇİN
ÜRETİCİ BİLGİ DOĞRULAMA İÇİN

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*