UPS KARGO SORGULAMA


Kargo günümüzde artık çok kullanmaya başlamıştır. Önceden bir yerden başka bir yere bir şey göndermek oldukça zordu. Öyle ki gönderilen bir mektup bile günler hatta aylar sonra sahibine ulaşmaktaydı. Oysa günümüzde artık sadece mektup değil taşınabilir her şey kargolar sayesinde istenilen kişiye kısa sürede ulaştırılmaktadır. Bu süre gönderilen yere göre değişiklik göstermektedir.
Şehir içi, şehir dışı ya da ülke dışına bile kargo göndermek günümüzde mümkün hale gelmiştir. Ücretlendirmeyi gönderilen kargonun ağırlığı, boyutu ve gönderilen yerin uzunluğuna göre değişiklik göstermektedir.
Kargo göndermek isteyen bir kişinin göndereceği adres bilgilerini iyi biliyor olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra göndereceği kişinin adı ve soyadını da biliyor olması gerekmektedir aksi taktirde gönderilen kargo teslim edilmeden geri dönebilir.
Göndereceği kargo hakkında kargo şirketine kısa bir bilgi vermesi de gerekmektedir. Çünkü eğer kırılacak bir ürün kargo edecekse ve kargo şirketine bunu söylemezse kargolama süresinde eşya zarar görebilir. Bu nedenle mutlaka bilgi verilmelidir.
UPS kargo da günümüzde bu kargo işini en iyi yapan şirketler arasında yer almaktadır. Kargo işlemi yapıldıktan daha sonra kargoyu gönderen kişiye kargo takip numarası verilmektedir. Bu numara sayesinde UPS kargo sorgulama işlemi internetten ya da herhangi bir UPS kargo şubesinden yapılabilmektedir. Bu sorgulama ile kargonuzun durumu ile ilgili bilgi almanız mümkün hale gelmiştir.
UPS KARGO SORGULAMA İÇİN


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*