UBB SORGULAMA


Sağlık alanında vatandaşların ihtiyaç duyabileceği her türlü bilgiyi alabileceği portal Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası adı ile kurulmuştur. Herkesin erişim sağlayabildiği bu platform üzerinden ilaçtan kullanılan tıbbi cihazlara kadar her türlü ürün hakkında bilgi almak mümkündür. 2006 yılından itibaren faaliyete geçen bu sistem, sağlık alanındaki bu işlemleri çok daha hızlı hale getirmenin yanı sıra vatandaşlar için de güvenilir bir kaynak olmuştur.
UBB ne işe yarar?
UBB, genel olarak sağlık alanındaki herkesi ortak bir noktada toplama amacı gütmektedir. Öyle ki bir ilaç üreten kişiyi, o ilacı alarak satan kişiyi ve yine o ilacı alarak kullanan kişileri UBB, tek bir çatı altında toplamaktadır. Bu noktada her türlü bilgilendirme sunulmakta ve özellikle sektördeki yenilikler ile ilgili vatandaşlar bilgilendirilmektedir.
UBB’de sorgulama nasıl yapılır?
UBB’de sorgulama yapmak için sorgulama ekranındaki ilgili alanları doldurmanız yeterlidir. Bu noktada ne sorgulayacağınız önemlidir. Bir ilaç adı, bir firma hakkında bilgi gibi istediğinizi sorgulayabilirsiniz. Bunun için formda çeşitli alanlar mevcuttur ve bu alanlara istediklerinizi girerek sorgulamayı yapabilirsiniz. Sorgulamanızın ardından sistemde kayıtlı bilgiler size detaylı bir şekilde sunulacaktır. Bu sistemi kullanmak tamamen ücretsizdir ve herkesin yararlanması mümkündür. Üstelik herhangi bir şekilde üyelik gibi işlemler de gerekmemektedir. Fakat üye olarak sistemden daha iyi bir şekilde yararlanabilirsiniz.
UBB SORGULAMA İÇİN


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*