TÜRKSAT UYDU FREKANSLARI LİSTESİ

Ülkemizdeki uydu haberleşmesini gerçekleştiren ve televizyonlarımız üzerinden yayınlarımızı almaya sağlayan TÜRKSAT, özel kanal frekansları aracılığı ile kanalların hizmet almasını sağlamaktadır. TÜRKSAT üzerinden yayınların izlenmesi için uydu kurulumunun yapılması gerekmektedir. Tüm kurulumların yapılmasının ardından ise kanal aramaları ile kanalların ayarlanması gerekmektedir.
TÜRKSAT yayın alma
TÜRKSAT üzerinden yayın almak isteyen vatandaşların uydu, uydu alıcısı ve bir televizyona ihtiyacı vardır. Uyduların TÜRKSAT’a çevrili olması gerekmektedir. Bu konudaki ayarlamalar oldukça hassas olarak yapılmalıdır. Aksi halde pek çok kanalın bulunması engellenecektir. Ayrıca televizyonunuzu izlemeniz sırasında sık sık sinyal bağlantıları ile ilgili hata mesajı verilecektir. Bu nedenle işinde uzman olan biri tarafından uydunuzun ayarları yapılmalı ve doğru bir şekilde bağlanmalıdır. Ardından TÜRKSAT frekans listesi yardımı ile tüm kanallar için kanal tarama başlatılarak kanallar ayarlanmalıdır. Ayarladığınız kanalları bu sayede izleyebilirsiniz. Kanalların bazıları frekans değişikliğine gidebilmektedir. Bu tür durumlarda, kanalın yeni frekanslarını, frekans bölümünden girmeniz yeterli olacaktır. Bunun ardından kanalı yeni frekansları üzerinden izlemeye devam edebilirsiniz.
4A’ya Geçiş
TÜRKSAT, geçtiğimiz aylarda, 4A adlı yeni bir uydu üzerinden yayınlarını sürdürmeye başladığı için tüm kanalların frekanslarında değişiklikler yaşanmıştır. Bu değişiklik sonucunda, tüm kanal frekans listesi de yenilenmiştir. Kanalların güncel frekans listesi için aşağıdaki bağlantımızı kullanabilirsiniz. Listede belirtilen ayarları girerek ilgili kanalları izlemeye başlayabilirsiniz.
TÜRKSAT UYDU FREKANSLARI LİSTESİ İÇİNLeave a Reply

Your email address will not be published.


*