TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİ SORGULAMA


Tüketicilerin haklarını korumak adına pek çok düzenleme yapılmış durumdadır. Bu amaçla kurulan Tüketici Hakları Derneği, yaşanan sorunlarda vatandaşların yanında bulunarak onların haklarını korumakta ve yaşanan zararın karşılanmasını sağlamaktadır. Bu bakımdan tüketicilerin yaşadığı sorunlarla ilgili bu derneğe başvuru yaparak işlemleri başlatması oldukça kolaydır. Bu konuda en önemli nokta, yaşanan sorunların belgeli bir şekilde sunulabilmesidir. Aksi takdirde durumun sonuçlanması uzayabilmekte ve olumsuz bir sonuç alınabilmektedir.
Tüketici sorunları nelerdir?
Tüketicilerin aldıkları ürün ile ilgili, kişinin kullanımından kaynaklanmayan tüm sorunlar için bu şekilde bir yola gidebilir. Bu konuda vatandaşlara sürekli bilgilendirme yapan ve yardımcı olan Tüketici Hakları Derneği, bu tür durumlar için hazır durumdadır. Bu bakımdan, yaşadığınız en ufak bir şey orun için dahi başvurunuzu yapabilir ve sorununuzun çözülmesini sağlayabilirsiniz.
Tüketici sorunları başvurusu
Tüketicilerin yaşadığı sorunlarla ilgili bölgesinde bulunan Tüketici Hakları Derneği’ne başvuru yapması yeterli olmaktadır. Bu başvuru sırasında ve sonrasında tüm yardım ve destek dernek tarafından vatandaşlara yapılmaktadır. Bu başvuru yapıldıktan sonra durumun nasıl ilerlediğini öğrenmek için internet üzerinden yardım alınabilir. E-Devlet üzerinden sunulan tüketici sorunları hakem heyeti sorgulama bağlantıları sayesinde, dosyanın nasıl ilerlediği, hangi aşamada olduğu, herhangi bir sonuca varılıp varılmadığını öğrenmek mümkündür. Bunun için E-Devlet sistemine giriş yapmanız yeterlidir.
TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİ SORGULAMAK İÇİN


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*