TRAFİK CEZASI ÖDEME

Trafik cezaları için internet üzerinden sorgulama ve ödeme imkanı bulunmaktadır. Bu işlerle görevli devlet kurumlarının internet siteleri üzerinden sunulan bu imkan, tüm vatandaşlar için kullanıma sunulmuştur. Trafik cezanız ile ilgili işlemleri siz de internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Trafik cezası sorgulama
Trafik cezası sorgulamak için Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi sitesine girmeniz yeterli olacaktır. Emniyet Genel Müdürlüğü resmi sitesi üzerinden ücretsiz ve herhangi bir üyelik işlemi gerektirmeden yapılan bu işlemler sonucunda, adınıza ait herhangi bir trafik cezasının olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bunun için form ekranında yer alan ad, soy isim, T.C. kimlik numarası ve doğum yıl gibi kişisel bilgilerinizi doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Sorgulamanın ardından sistem tarafından cezanız bulunuyorsa ayrıntılı bir şekilde belirtilecektir.
Trafik cezası ödeme
Yaptığınız bu sorgulamanın ardından ya da hakkınızda kesinleşmiş trafik cezası olduğunu biliyorsanız Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi sitesi üzerinden trafik cezanızı ödeyebilirsiniz. Kurumlara gitmenize gerek kalmadan internet üzerinden ödeyeceğiniz trafik cezası işlemleri için Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından internet vergi dairesi sistemi açılmıştır. Bu sistem üzerinden kredi kartınız ile tüm trafik cezalarınızı ödeyebilirsiniz. Bunun için hiçbir şekilde ekstra ücret alınmadığı gibi sistemler sürekli günceldir. İstediğiniz zaman sisteme girebilir, trafik cezanızı sorgulayabilir ve dilediğini zaman bu trafik cezanızı ödeyebilirsiniz.
TRAFİK CEZASI ÖDEMEK İÇİNLeave a Reply

Your email address will not be published.


*