TEDAVİ BİLGİLERİ SORGULAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden sigortalı olarak çalışan kişiler, ülkemizdeki sağlık hizmetlerinden daha az ücretlerle yararlanabilmektedir. Bu konuda özel sağlık kurumları ya da devlete bağlı sağlık kurumları fark etmeden, sigorta üzerinden normal fiyatların daha altında sağlık hizmeti almak mümkündür. Bunun için kişilerin sigortalarını aksatmadan ödemesi yeterli olmaktadır. Üstelik müstehaklık ile birlikte, kişiler eşini, çocuklarını kendi üzerinden sigortalı yaparak onların da aynı hizmetlerden sigortalı gibi yararlanmasını sağlayabilmektedir. Devletteki bu imkanlar hakkında internet üzerinden bilgi almak mümkündür. Tedavi bilgileri sorgulama yaparak aldığınız sağlık hizmetleriniz hakkında internet üzerinden bilgi alabilirsiniz. Bunun için devletin resmi siteleri üzerinden sunduğu sorgulama ekranına girmeniz yeterli olacaktır.
Tedavi sorgulama
Tedavi bilgilerini sorgulamak için E-Devlet portalına giriş yapmanız gerekmektedir. E-Devlet portalı, her vatandaşın kendi üyeliği ile giriş yapabileceği bir sistem olduğu için kendi T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer şifreniz yoksa PTT üzerinden T.C. kimlik numaranız ile şifre alarak E-Devlet’e giriş yapabilirsiniz.
E-Devlet üzerinden tedavi bilgileri sorgulama
Ardından Sosyal Güvenlik Kurumu menüsü altındaki Tedavi Bilgileri Sorgulama bağlantısı ile sağlık bilgisi sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz. Bu ekran üzerinden gerekli bilgileri sisteme girerek, sağlık bilgilerinizi sorgulayabilir ve bilgi alabilirsiniz.  Herhangi bir hata ile karşılaşırsanız, bilgilerinizi kontrol ederek tekrar sorgulama yapabilirsiniz.
TEDAVİ BİLGİLERİ SORGULAMAK İÇİNLeave a Reply

Your email address will not be published.


*