Tamamlayıcı Sağlık Sigortası


Sosyal Güvenlik Kurumu ülkemizde özel sağlık sigortası olan vatandaşlarımıza destek olmak amacı ile özel sağlık sigortası olan vatandaşlarımızın faturalarını bir kısmını kuruma yansıtabilmesine olanak sağlayacaktır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan yeni düzenleme ile kurum tarafından kapsam içerisine alınmayan veya kapsam dahiline alınmış olmasına rağmen sadece bir kısmının karşılanmakta olan sağlık harcamalarının oluşması halinde ya da kişilerin özel sağlık sigortası olan vatandaşlarımızın daha yüksek standartlarda sağlık hizmeti almayı tercih etmeleri durumunda geçerli olmaktadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde özel sağlık sigortasına bağlı olan vatandaşlarımız kuruma geri ödemelerindeki uygulama farklılıklarını kaldırarak, yaşanmakta olan sorunların çözüme kavuşmasını sağlamaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ne Faydalar Sağlar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile özel sağlık sigortasına bağlı olan vatandaşlarımız kurum tarafından sağlanmakta olan sağlık hizmetlerinden yararlanabilme, ilave ücret tutarları, konaklama ve otel ücreti gibi hastadan alınabilecek tutarlar sigortası kapsamında değerlendirilmektedir. Ayrıca sağlık hizmet sunucusu ile sigorta şirketi arasında yapılabilecek anlaşmaya göre, sağlık uygulama tebliği fiyatları üzerinde kalan tutarlar tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamındadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*