Ssk Sigorta No. Sorgulama


Ssk Sigorta No. Sorgulama
Sosyal Güvenlik Kurumu’na tabii olarak çalışmakta olan sigortalılara sigorta numarası verilmektedir. Kurum tarafından verilen bu Ssk sigorta numarası herkes için farklıdır. Kurumun sağlamış olduğu hizmetlerden, sağlık hizmetleri ile diğer hizmetlerden yararlanabilmek için kişinin sigorta numarasını bilmesi esastır. Pek çok işlem de kullanılan bu sigorta numarası internetten kişisel bilgiler ile sorgulana bilmektedir. Ssk sigorta no sorgulama işlemleri şifre gerektirmeden kişilerin nüfus cüzdanlarında ki bilgiler doğrultusunda yapılabilmektedir.

Şifre kullanmadan ulaşılan bu uygulama sayesinde sigortalı olarak çalışan ya da sigorta emeklisi ihtiyaç duyduğu anda sigorta numarasını öğrenebilmektedir. Ssk sigorta no sorgulama işlemleri e–hizmetler kapsamında online olarak yapılabilmektedir.Nüfus bilgilerine göre yapılabilen sorgulamaya erişim için kurumun internet sitesi kullanılabilmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet sayfasında yer alan T.C. Kimlik No, nüfusa kayıtlı olunan il, cilt numarası, doğum yılı alanları doğru bir şekilde kimlik bilgilerine istinaden doldurulmalıdır. Bu bilgilerin doğru ve eksiz olarak doldurulmasının ardından sorgulama işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet sitesi dışında da e – devlet internet portalı üzerinden de yine Ssk sigorta no sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Ancak e–devlet üzerinden sorgulama işleminin yapılabilmesi için PTT şubelerinden alınacak olan e–devlet şifresine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu şifre yardımı ile e–devlet üzerinden de Ssk sigorta no sorgulama yapılabilmektedir.

ŞİFRESİZ SSK SİGORTA NO. SORGULAMA İÇİN: LÜTFEN

E–DEVLET ÜZERİNDEN SSK SİGORTA NO SORGULAMA İÇİN: LÜTFEN


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*