SSK MAAŞ SORGULAMA


SSK maaş sorgulama işlemleri için kişilerin internet üzerinden sunulan hizmetlerden yararlanması mümkündür. Online hizmetler ile birlikte kolay bir şekilde bilgi alınabildiğinden dolayı sizler de SSK maaş sorgulama işlemleriniz için kurumlara gitmek yerine online hizmetleri tercih edebilirsiniz.

SSK Maaş Sorgulama Nasıl Yapılır?

SSK maaş sorgulama hizmetlerinin olduğu e devlet sisteminde kişilerin e devlet üyeliğine sahip olması gerekmektedir. Bu nedenle öncelikli olarak e devlet üyeliği alınmalı ve ardından sisteme giriş yapılmalıdır. SSK maaş sorgulama hizmetinde kişilerin 4A, 4B ve 4C olarak farklı sorgulama seçenekleri bulunmaktadır. Bu nedenle kişilerin sorgulama yapmadan önce sigorta türünü bilmesi ve bu sigorta türüne özel olarak kullanıma sunulan hizmetleri tercih etmesi gerekmektedir. Online olarak sunulan hizmetler sayesinde kişiler kolay bir şekilde bilgi alma imkanına sahiptir ve bu bakımdan emeklilik, SSK maaş sorgulama gibi hizmetler online olarak sunulabilmektedir.,

SSK sorgulama hizmetleri sadece emeklilere yöneliktir. Çünkü çalışan kişilerin maaşları devlet tarafından ödenmediğinden dolayı sorgulama yapılarak bilgi alınamamaktadır. Buna karşın emekli olduktan sonra emekli maaşı ile ilgili tüm detayları görüntülemek isteyen kişiler SSK maaş sorgulama yapabilmektedir. Maaş sorgulama yapıldıktan sonra kişilerin maaşı ile ilgili tüm Detaylar görüntülenmekte ve özellikle maaş üzerinden yapılan kesintiler hakkında bilgi alınabilmektedir.

Bu açıdan bakıldığında kişinin maaşı ile ilgili öğrenebileceği hizmetler internet üzerinden kullanıma sunulmuş durumdadır. Sizler de e devlet aracılığıyla sunulan bu hizmetten yararlanabilir ve kolay bir şekilde bilgi ihtiyacınız giderebilirsiniz.

Capture 2016-07-05 at 16.53.34

Resimde görülen hizmet ekranı SSK maaş sorgulama işlemlerinde kullanılmalıdır. Bu hizmet ekranı üzerinden yapacağınız işlemler ile birlikte sizler de belirtilen bilgileri öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda kişilere kullanması gereken bağlantı da şöyledir https://www.turkiye.gov.tr/4a-emekli-aylik-bilgisi.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*